REKLAMA

Jerzy Bukowski: Papieski szacunek dla ofiary pedofilii

Franciszek jest znany z niekonwencjonalnych wypowiedzi i zdumiewających zachowań. Czy ten jego niebywały gest wpłynie na uczestników rozpoczynającego się synodu?
 Jerzy Bukowski: Papieski szacunek dla ofiary pedofilii
/ źródło: Screen You Tube
           Ten gest Ojca Świętego Franciszka przejdzie do historii i będzie z pewnością interpretowany oraz oceniany na wiele różnych sposobów: papież pocałował w rękę Marka Lisińskiego, który w wieku 13 lat był seksualnie wykorzystany przez księdza.
           Stało się to podczas środowej audiencji generalnej, dzień przed rozpoczęciem synodu, który ma być poświęcony pedofilii w Kościele.
        
-
W pewnym momencie zostaliśmy wyprowadzeni zza barierek, za którymi stoją wszyscy zgromadzeni na audiencji. Po chwili Papież Franciszek podszedł do nas. Przedstawiłem mu się po hiszpańsku. Papież spojrzał mi w oczy. Widziałem u niego na twarzy malujące się zażenowanie, wielki smutek, a później pochylił się i pocałował mnie w rękę. Właściwie to nasze spotkanie odbyło się prawie bez słów, były tylko gesty, ale to było coś wyjątkowego - opowiedział o tym zdarzeniu Lisiński dziennikarzom.
      
   Franciszek jest znany  z niekonwencjonalnych wypowiedzi i zdumiewających zachowań. Czy ten jego niebywały gest wpłynie na uczestników rozpoczynającego się synodu?
 
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura