Strajk w Plati Polska. Pracownicy domagają się podwyżek

W dnia 21 lutego o godzinie 11.00 r. pracownicy Plati Polska sp. z o.o. w Kwidzynie przystąpili do strajku. Stanął dział produkcyjny zakładu. Jest to efekt braku porozumienia zakładowej „S” z pracodawcą i jednocześnie braku podwyżek. Część pracowników zarabia niewiele więcej niż najniższa krajowa.
 Strajk w  Plati Polska. Pracownicy domagają się podwyżek
/ komisja zakładowa
Jak można przeczytać w komunikacie zakładowej „S”, rozmowy z pracodawcą na temat podwyżek wynagrodzeń  rozpoczęły się w marcu 2018 r. Idąc na kompromis  po  deklaracji pracodawcy , że podwyżki zostaną przeprowadzone we wrześniu 2018 r. Komisja Zakładowa zgodziła się na przesunięcie rozmów na wrzesień 2018 r. We wrześniu pracodawca wycofał się z wcześniejszych deklaracji. Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w Plati Polska w październiku 2018 r. wszczęła spór zbiorowy z pracodawcą. 

Zarówno w fazie rokowań jak i podczas mediacji strona społeczna zgłaszała gotowość do rozwiązań kompromisowych, jednakże w związku z twardym stanowiskiem pracodawcy w kwestii podwyżki wynagrodzeń, zarówno rokowania jak i mediacje zakończyły się fiaskiem. Komisja Zakładowa zorganizowała referendum strajkowe. W referendum wzięło udział 70 proc pracowników, 81 proc z nich opowiedziało się za przeprowadzeniem strajku.Mimo podjęcia strajku Zarząd firmy nie wykazuje gotowości do rozmów ze strajkującymi. 

Przedstawiciel pracodawcy informuje Tysol.pl, że w przyszłym tygodniu wyda oficjalne stanowisko w sprawie strajku. Do tego czasu  nie chce rozmawiać z portalem. 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe