Adrian Zandberg do "Wyborczej": "Porąbało was?"

Okładkowy artykuł dzisiejszej „Gazety Wyborczej” zatytułowany jest „PiS hojnie rozdaje pieniądze”. Grafika tekstu pokazuje podwyżki dla wojska, nauczycieli i pielęgniarek. Tytuł i treść artykułu spotkała się z krytyką ze strony Adriana Zandberga z Partii Razem.
- na okładkę "Gazety Wyborczej" zareagował Adrian Zandberg, lider partii Razem."Serio, @gazeta_wyborcza? Nazywacie podwyżki dla pielęgniarek i nauczycieli 'rozdawaniem naszych pieniędzy'? Porąbało was? Podwyżki, i to dużo wyższe, są konieczne. Bez nich padną usługi publiczne. Czy liberałowie będą dalej bajdurzyć o rozdawnictwie, gdy zabraknie pracowników"
Jak informuje "Wyborcza" w roku 2019 wojskowi mają otrzymać 14 proc. podwyżkę (oficerowie 10,7 proc.), nauczyciele 16,1 proc, a pielęgniarki 100 zł brutto.
Serio, @gazeta_wyborcza? Nazywacie podwyżki dla pielęgniarek i nauczycieli "rozdawaniem naszych pieniędzy"? Porąbało was? Podwyżki, i to dużo wyższe, są konieczne. Bez nich padną usługi publiczne. Czy liberałowie będą dalej bajdurzyć o rozdawnictwie, gdy zabraknie pracowników? pic.twitter.com/6J4dwm53hA
— Adrian Zandberg (@ZandbergRAZEM) 26 lutego 2019

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 26.02.2019 16:21
Komentarze
Nauczyciele z 3-proc. podwyżką. Solidarność: Nie rekompensuje wzrostu kosztów życia
19.02.2026 09:11

Komentarzy: 0
W opinii oświatowej Solidarności podwyżka wynagrodzeń dla nauczycieli o 3 procent "nie rekompensuje wzrostu kosztów życia ani spadku siły nabywczej wynagrodzeń, a także nie tworzy warunków do zatrzymania odpływu kadr ze szkół".
Czytaj więcej
Dzięki Solidarności pracownicy Innerio Thermal Technology dostaną podwyżki
06.02.2026 11:36

Komentarzy: 0
Do 10 lutego na konta wszystkich pracowników zabrzańskiego oddziału firmy Innerio Thermal Technology wpłyną wyższe wynagrodzenia. Podwyżkę wynoszącą średnio 4,5 proc. na etat wynegocjowała działająca w spółce Solidarność. – To pierwsza zbiorowa podwyżka wynagrodzeń w firmie uzgodniona w drodze rozmów między przedstawicielami pracowników i zarządu spółki – podkreśla Włodzimierz Rutkowski, przewodniczący zakładowej Solidarności.
Czytaj więcej
Solidarność wynegocjowała podwyżki dla pracowników ArcelorMittal Poland
04.02.2026 07:53

Komentarzy: 0
Średnio 280 zł podwyżki na pracownika oraz wypłata nagród o łącznej wartości wynoszącej maksymalnie 2160 zł brutto – to najważniejsze zapisy porozumienia płacowego podpisanego w ArcelorMittal Poland 30 stycznia. Wyższe wypłaty wypłyną na konta pracowników koncernu do 10 lutego.
Czytaj więcej
Bielsko-Bialski Ośrodek Sportu i Rekreacji oflagowany. "S" prowadzi spór zbiorowy
19.01.2026 12:18
Pracownicy Dalkia Polska Energia z podwyżkami i nagrodą. To wynik działań Solidarności
14.01.2026 11:27

Komentarzy: 0
Do 16 stycznia na konta wszystkich pracowników firmy Dalkia Polska Energia w Katowicach wpłynie jednorazowa nagroda wynosząca 3650 zł brutto. Ponadto w styczniu tego roku weszły w życie podwyżki stawek zasadniczych. Związkowcy wynegocjowali również z pracodawcą wzrost premii kwartalnej.
Czytaj więcej
