Po szczycie w Hanoi Kim Dzong Un szykuje się do wystrzelenia rakiety? Sugerują to zdjęcia satelitarne

Komentarzy: 0
Udostępnij:
"Zdjęcia satelitarne obiektu w pobliżu Phenianu sugerują, że Korea Północna może przygotować się do wystrzelenia pocisku lub satelity. Wzrost aktywności odbywa się wokół miejsca zwanego Sanumdong, gdzie Korea Północna zebrała większość swoich rakiet balistycznych i rakiet" - informuje BBC.
- powiedział wczoraj Donald Trump.Byłbym zaskoczony w negatywny sposób, gdyby [Kim - red.] zrobił coś, co nie było zgodne z naszym rozumieniem, ale zobaczymy, co się stanie
Choć Analitycy sądzą, że obecnie większym prawdopodobieństwem są przygotowania Phenianu do wystrzelenia satelity, to USA poinformowało, że i prace wokół satelity byłyby niezgodne z umową między Kimem a Trumpem.
- podaje BBC.Laura Bicker, korespondentka BBC w Seulu, mówi, że Korea Północna może testować USA po rozmowach w Hanoi pomiędzy Donaldem Trumpem i Kim Dzong Unem, z nadzieją, że USA zaoferują lepszą ofertę, aby uniknąć startu
- informuje stacja.W tym tygodniu zdjęcia satelitarne pochodzące z kilku amerykańskich think tanków i zeznań południowokoreańskich służb wywiadowczych zdają się wskazywać na szybki postęp w odbudowie struktur wyrzutni rakietowej
Amerykanie grożą zaostrzeniem sankcji.
adg
źródło: BBC News

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 09.03.2019 13:12
Komentarze
Nowe informacje ws. strzelaniny w USA. Sprawca wskazał cel działania
26.04.2026 08:59

Komentarzy: 0
Sprawca strzelaniny, do której doszło podczas gali Stowarzyszenia Korespondentów Białego Domu w Waszyngtonie, powiedział po zatrzymaniu, że jego celem byli członkowie administracji prezydenta USA Donalda Trumpa - przekazała w niedzielę stacja CBS, powołując się na dwa źródła.
Czytaj więcej
Strzały w Waszyngtonie. Trump ewakuowany z kolacji
26.04.2026 08:29

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump został w sobotę wieczorem czasu miejscowego ewakuowany przez Secret Service z kolacji z korespondentami Białego Domu, podczas której padły strzały. Podejrzany otworzył ogień w lobby hotelowym i został ujęty przez służby. Według mediów Trump już powrócił do Białego Domu.
Czytaj więcej
Wywiad Tuska dla „FT”. Jest komentarz Białego Domu
25.04.2026 13:32

Komentarzy: 0
Prezydent Donald Trump nigdy nie pozwoli, by USA były niesprawiedliwie traktowane i wykorzystywane przez „tak zwanych sojuszników” - oświadczyła rzeczniczka Białego Domu Anna Kelly. Trump wielokrotnie krytykował kraje NATO za niewystarczającą, jego zdaniem, pomoc w wojnie USA i Izraela z Iranem.
Czytaj więcej
Iran milczy po decyzji Trumpa
22.04.2026 07:33

Komentarzy: 0
Iran nie zareagował jak dotąd oficjalnie na decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o przedłużeniu zawieszenia broni – napisał w nocy z wtorku na środę Reuters. Agencja podkreśliła, że na opublikowany we wtorek wieczorem wpis Trumpa na ten temat zareagowali pojedynczy, niżsi rangą irańscy urzędnicy.
Czytaj więcej
Trump przedłuża zawieszenie broni
21.04.2026 22:35

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump ogłosił, że przedłuży zawieszenie broni z Iranem do czasu złożenia przez Iran nowej propozycji zakończenia wojny i zakończenia rozmów na ten temat. Zapowiedział jednak utrzymanie blokady irańskich portów.
Czytaj więcej