REKLAMA

Fidesz zawieszony w Europejskiej Partii Ludowej

Władze Europejskiej Partii Ludowej, największej frakcji w europarlamencie postanowiły wykluczyć ze swych szeregów węgierski Fidesz Viktora Orbana. Powód? „Łamanie zasad demokracji i państwa prawa”.
 Fidesz zawieszony w Europejskiej Partii Ludowej
/ Źródło: screen YouTube
Na spotkanie kryzysowez Viktorem Orbanem przyjechali do Brukseli m.in. szefowa CDU Annegret Kramp-Karrenbauer i szef CSU, główny kandydat EPL w wyborach europejskich, Manfred Weber. O sprawie poinformowała Esther de Lange z holenderskiej partii CDV.

Kierownictwo EPL zaproponowało zawieszenie Fideszu, aż do odwołania. W tym czasie specjalna rada pod kierunkiem byłego szefa Rady Europejskiej Hermana van Rompuya oceni, czy Fidesz "spełnia kryteria członkostwa". W czasie trwania zawieszenia przedstawiciele Fideszu nie mogliby uczestniczyć w spotkaniach EPL ani wystawiać swoich kandydatów do władz partii.

Przedstawiciele Fideszu już zapowiedzieli, że w razie zawieszenia w prawach i obowiązkach członka EPL, całkowicie wystąpią z tej eurofrakcji i pomyślą o nowej frakcji z Matteo Salvinim i Jarosławem Kaczyńskim.

Źródło: Deutsche Welle

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura