Brytyjskie laboratorium potwierdza. Trotyl na wraku Tupolewa

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Jak donosi w najnowszym numerze wSieci brytyjskie laboratorium badające ponad 200 próbek pobranych z wraku rządowego Tu-154, który rozbił się w Smoleńsku z Prezydentem RP Lechem Kaczyńskim na pokładzie, w większości przypadków wykryło obecność substancji służących do produkcji materiałów wybuchowych takich jak trotyl.
- To informacja skrywana przez śledczych. Dowiedzieliśmy się jednak, że przed kilkoma tygodniami do polskiej prokuratury nadeszło pismo informujące o cząstkowych wynikach badań prowadzonych w Forensic Explosives Laboratory (FEL), podległej brytyjskiemu ministerstwu obrony jednostce specjalizującej się w badaniach kryminalistycznych związanych z materiałami wybuchowymi.
- piszą w najnowszym wSieci Marek Pyza i Marcin Wikło
Źródło: wPolityce.pl

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 24.03.2019 12:56
Komentarze
Dziś 14. rocznica katastrofy smoleńskiej
10.04.2024 08:55

Komentarzy: 0
Czternaście lat temu, 10 kwietnia 2010 r., w katastrofie samolotu Tu-154M w Smoleńsku zginęło 96 osób, wśród nich: prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką Marią, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski oraz inne osobistości. Polska delegacja udawała się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.
Czytaj więcej
Agnieszka Żurek: Ach, gdzie się podziało "fajnopolactwo"?
18.03.2024 15:05

Komentarzy: 0
W „stu konkretach na sto dni rządów” Donalda Tuska nie znalazła się zapowiedź wypowiedzenia wojny Federacji Rosyjskiej. Tymczasem koalicjant premiera, druga osoba w państwie, marszałek Szymon Hołownia zamienił się ostatnio w ułana jazłowieckiego wzywającego rodaków „na koń!”.
Czytaj więcej
Jarosław Kaczyński: Zginął, bo stał się dla Rosji groźny
12.02.2024 17:49

Komentarzy: 0
– 10 kwietnia 2010 roku mieliśmy do czynienia nie z wypadkiem lotniczym, a z celowo przeprowadzonym zamachem; Lech Kaczyński zginął, bo był człowiekiem, który stał się dla Rosji groźny – powiedział w poniedziałek w Gdańsku prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Czytaj więcej
Gorąco na miesięcznicy smoleńskiej. Kaczyński zerwał baner, doszło do awantury
10.02.2024 11:11

Komentarzy: 0
Z okazji kolejnej miesięcznicy katastrofy smoleńskiej z 10 kwietnia 2010 roku, grupa polityków z partii PiS, na czele z Jarosławem Kaczyńskim, złożyła w piątek kwiaty przed pomnikami prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz osób, które zginęły w tej tragedii. Po porannym nabożeństwie w warszawskim kościele seminaryjnym, uczestnicy uroczystości przeszli przed oba pomniki na placu Piłsudskiego, gdzie złożyli wieńce.
Podczas miesięcznicy smoleńskiej doszło do prowokacji przeciwników upamiętniania ofiar, którzy przynieśli ze sobą baner z hasłem "kłamstwo smoleńskiej". Plakat ten został zerwany przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego.
Czytaj więcej
Podkomisja smoleńska zlikwidowana
15.12.2023 13:44

Komentarzy: 0
Wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz uchylił w piątek decyzję powołującą podkomisję ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. Podkomisja ulega likwidacji – poinformował resort obrony. Zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie powołany zespół, który przeanalizuje każdy aspekt działalności tej podkomisji.
Czytaj więcej