Jerzy Bukowski: Zasłużyli na medal im. płk. Wałacha

Nadal mamy do czynienia - w sferze mentalnej - z walką trzeciego pokolenia Urzędu Bezpieczeństwa z trzecim pokoleniem AK.
 Jerzy Bukowski: Zasłużyli na medal im. płk. Wałacha
/ Pomnik AK, Piotr Brichacek, wikipedia CC BY-SA 3.0
           Ci krakowscy radni, którzy kolejny raz zablokowali budowę pomnika Armii Krajowej między Wawelem a Skałką powinni zostać właściwie wynagrodzeni za swoją nieustępliwą, konsekwentną i stanowczą walkę z pamięcią o bohaterach najnowszej historii, z polską racją stanu oraz z narodowymi imponderabiliami.
          Proponuję ustanowić dla nich specjalne odznaczenie: medal im pułkownika Stanisława Wałacha, który z zapałem i z sukcesami zwalczał antykomunistyczne podziemie po II wojnie światowej. Takie wyróżnienie z pewnością uradowałoby ludzi, którzy urodziwszy się zbyt późno, aby z bronią w ręku tropić i mordować polskich patriotów, mogą co najwyżej zniesławiać ich pośmiertnie.
         Obserwując to, jak bardzo zależy im na uniemożliwieniu oddania należnej czci wojsku Polskiego Państwa Podziemnego nie mogę oprzeć się wrażeniu, że nadal mamy do czynienia - w sferze mentalnej - z walką trzeciego pokolenia Urzędu Bezpieczeństwa z trzecim pokoleniem AK.
 
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe