Iga Baumgart-Witan: Jestem dumna z siebie, że podjęłam to wyzwanie i wstąpiłam w szeregi Terytorialsów!

Iga Baumgart-Witan, polska biegaczka, halowa mistrzyni w sztafecie 4 x 400 m. w Belgradzie i Glasgow, jeden z "Aniołków Matusińskiego" przystąpiła do 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na Facebooku opisuje wrażenia z pierwszych dni służby.
 Iga Baumgart-Witan: Jestem dumna z siebie, że podjęłam to wyzwanie i wstąpiłam w szeregi Terytorialsów!
zrzut z ekranu

Dzień dobry ????
Pierwsze dni szkolenia podstawowego Obrony Terytorialnej za mną!
Po pierwsze chcę powiedzieć, że jestem dumna z siebie, że podjęłam to wyzwanie i wstąpiłam w szeregi Terytorialsów!
Jestem dumna z każdego kto został wcielony! Podstawowe szkolenie nie jest długie ale za to baaardzo intensywne. Ja jako czynny sportowiec, ledwo dzisiaj chodzę, więc nie chcę wiedzieć co czują inni którzy na codzień nie mają nic wspólnego z trenowaniem. Mimo to nikt nie narzekał i nie marudził (może ja czasami ????) Nadal uważam, że obrona terytorialna ma sens i do końca szkoleń zostaną tylko najwytrwalsi którzy będą w przyszłości bardzo przydatni do wszelkich zadań taktycznych na terenie naszego regionu!
Mamy wspaniałą, doświadczoną kadrę szkoleniową, nasi Dowódcy byli bardzo wymagający ale też wyrozumiali dla nas jako "żółtodziobów" nie mających żadnych doświadczeń wojskowych.
Zdaję sobie sprawę, że tego typu szkolenia to nie jest wojsko znane sprzed lat, gdzie każdy próbował uniknąć obowiązkowej służby! Ale to nie znaczy, że byliśmy traktowani wyjątkowo ulgowo. Mimo, że jestem cała obolała, nie mogę się doczekać kolejnych dni szkolenia.


napisała na Facebooku Iga Baumgart-Witan, która wstąpiła do 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Nasza mistrzyni w czerwcu złoży przysięgę. 

 

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura