REKLAMA

D.Cosić o wizycie Timmermansa na konwencji Wiosny: "Mimo zaklinania rzeczywistości to konflikt interesów"

Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans był gościem na konwencji Wiosny. Polityk przekonywał, że nie dopuści do pol-exitu, a Wiosna jest siłą, która prezentuje "optymistyczną wizję Polski". Wątpliwości komentatorów budzi fakt, że Timmermans bierze udział w kampanii wyborczej w Polsce, mimo, że wciąż pełni funkcję wiceszefa Komisji Europejskiej.
 D.Cosić o wizycie Timmermansa na konwencji Wiosny: "Mimo zaklinania rzeczywistości to konflikt interesów"
/ screen YT

A pan Timmermans to na konwencji Wiosny był jako kto?


- pytał w mediach społ. red. Łukasz Warzecha.
 

Teoretycznie przyjechał jako kandydat socjalistów na szefa KE, ale ponieważ nie wziął na czas urlopu z KE występuje również w roli wiceszefa KE. I pomimo zaklinania rzeczywistości to jest konflikt interesów.

Czy wspierając Wiosnę lub inną partię politycznym może być także bezstronnym urzędnikiem nadzorującym praworządność w PL czy HU? On tę praworządność czyli swoje dossier wykorzystuje jako paliwo wyborcze. I to jest problem.

Komisarz to bardziej urzędnik niż polityk ???? I powtarzam, nie mam pretensji do np @ManfredWeber że wykorzystuje stanowisko szefa chadeków w PE do swojej kampanii jako kandydata chadeków na szefa KE. Bo jest politykiem i sprawa jest jasna.


- odpowiedziała Dominika Cosić.
 
źródło: twitter

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura