W Europie prawo do strajku podlega ograniczeniom. Nauczyciele nie mogą strajkować np. w... Niemczech

Komentarzy: 0
Udostępnij:
"W Europie prawa i wolności związkowe, w tym prawo do strajku, podlegają ograniczeniom. I tak, w czerwcu 2018 niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że urzędnicy państwowi (w tym także nauczyciele) nie mają prawa do strajku" - przypomina prof. Genowefa Grabowska.
Urzędników państwowych w Niemczech obowiązuje nadal zakaz strajkowania. Tak zadecydował Trybunał Konstytucyjny, odrzucając skargę czterech nauczycieli
- czytamy w internetowej wersji portalu "Deutsche Welle". Niemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że urzędnicy państwowi walcząc o wyższe uposażenia czy lepsze warunki pracy zasadniczo nie mają prawa strajku.
Prawo strajku dla urzędników wywołałoby reakcję łańcuchową, jeśli chodzi o status urzędnika oraz prowadziłoby do naruszenia fundamentalnych zasad bycia urzędnikiem państwowym
- uzasadniał wyrok Andreas Vosskuhl, przewodniczący niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego.
W Europie prawa i wolności związkowe, w tym prawo do strajku, podlegają ograniczeniom. I tak, w czerwcu 2018 nIemiecki Trybunał Konstytucyjny orzekł, że urzędnicy państwowi (w tym także nauczyciele) nie mają prawa do strajku https://t.co/k4U4ycKID4
— Genowefa Grabowska (@GGenowefa) 8 kwietnia 2019
raw

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 08.04.2019 19:07
Komentarze
„Zero dokumentów”. Bąkiewicz publikuje nagranie z granicy
19.04.2026 17:44

Komentarzy: 1
Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Obrony Granic, opublikował w mediach społecznościowych nagranie z przejścia granicznego w Lubieszynie na granicy polsko-niemieckiej. Jak twierdzi, pokazuje ono sytuację związaną z przekazywaniem migrantów przez niemieckie służby. W związku z tym zwrócił się do szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, domagając się wyjaśnień dotyczących podstaw prawnych całej sytuacji. – Panie Marcinie Kierwiński, mam do pana bardzo proste i konkretne pytanie: na jakiej dokładnie podstawie prawnej, proceduralnej doszło do tego przekazania? Natychmiast domagamy się wyjaśnień – oświadczył.
Czytaj więcej
Afera wyborcza w Niemczech. Wójt przyznał się do oszustwa
18.04.2026 15:23
Nowe informacje z granicy. Jest komunikat Straży Granicznej
17.04.2026 09:22
Przełomowa decyzja Niemiec. Merz ma ogłosić gotowość Bundeswehry do misji w cieśninie Ormuz
16.04.2026 15:04

Komentarzy: 0
Kanclerz Friedrich Merz przekaże w piątek w Paryżu, że Niemcy są gotowe wziąć udział w ewentualnej misji zabezpieczenia cieśniny Ormuz, wykorzystując swoje zdolności w zakresie rozminowywania i rozpoznania morskiego - poinformował w czwartek „Sueddeutsche Zeitung”.
Czytaj więcej
Pranie pieniędzy w Niemczech: miliardy euro i rosnące wyzwania
15.04.2026 19:45

Komentarzy: 0
Zorganizowana przestępczość w Niemczech generuje rocznie szkody liczone w miliardach euro. Jej struktury działają coraz bardziej profesjonalnie przy silnym nacisku na generowanie, ukrywanie oraz legalizację ogromnych nielegalnych zysków z patologicznej przestępczości zorganizowanej.
Czytaj więcej

