Ranking władzy nad światem: Putin przed Trumpem, Merkel, Xi Jinpingiem i papieżem

Prezydent Rosji Władimir Putin czwarty rok z rzędu otwiera ranking najbardziej wpływowych ludzi na świecie, sporządzony przez amerykański magazyn "Forbes".
 Ranking władzy nad światem: Putin przed Trumpem, Merkel, Xi Jinpingiem i papieżem
/ pixabay.com

Na opublikowanej w środę tegorocznej liście Putin wyprzedza Donalda Trumpa i Angelę Merkel.

"Od ojczystej Rosji do Syrii poprzez wybory w USA rosyjski przywódca wciąż osiąga swe cele" - komentuje amerykańska edycja "Forbesa".

Nowo wybrany Donald Trump, który pod koniec stycznia zastąpi w Białym Domu prezydenta Baracka Obamę, "wydaje się odporny na skandale, ma poparcie obu izb Kongresu, a jego fortuna liczona jest w miliardach dolarów" - napisał "Forbes".

Niemiecka kanclerz Angela Merkel, która jest u władzy 11 lat i zamierza ubiegać się po raz czwarty o fotel kanclerza, znalazła się na trzecim miejscu w rankingu. Jest pierwszą kobietą w tej klasyfikacji magazynu i jedną z zaledwie trzech w pierwszej dwudziestce - pisze AFP. Pozostałe dwie to: na szóstym miejscu Janet Yellen, szefowa banku centralnego USA (Fed), i premier Wielkiej Brytanii Theresa May na miejscu 13.

Czwarte miejsce w rankingu zajął przewodniczący Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinping, a piątkę zamyka papież Franciszek.

W ubiegłym roku w pierwszej trójce najbardziej - wg "Forbesa" - wpływowych ludzi na świecie, którą otwierał Putin, Angela Merkel zajmowała drugie miejsce, a na trzecim był prezydent USA Barack Obama.
 

Źródło: Codzienny Serwis Informacyjny PAP


Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe