[Tylko u nas] Marek Lewandowski: "Nigdy nie przeprosimy KOD-u"
![[Tylko u nas] Marek Lewandowski: "Nigdy nie przeprosimy KOD-u"](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/2254775a-1c32-4d5f-8de5-858cc9f45467/31481.jpg?p=article_hero_mobile)
Decyzją Sądu Apelacyjnego w Gdańsku za stwierdzenie, że w szeregach KOD-u znajdują się "byli SB-cy, funkcjonariusze WSI, TW i liczni przedstawiciele resortowej PRL-owskiej nomenklatury", Związek Zawodowy NSZZ Solidarność ma przeprosić Komitet Obrony Demokracji. W rozmowie z portalem Tysol.pl rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej zapowiedział złożenie wniosku o kasację wyroku.
Złożymy wniosek o kasację, nie zgadzamy się z wyrokiem, nigdy nie przeprosimy KOD-u
- krótko skomentował Marek Lewandowski w rozmowie z portalem Tysol.pl. Więcej informacji wkrótce.
raw

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Data publikacji: 16.04.2019 21:49
Komentarze
„Czerwony Radom pamiętam siny”. Dziś 50. rocznica Czerwca 1976
25.06.2026 07:43

Komentarzy: 0
25 czerwca 1976 roku zastrajkowało w całym kraju ok. 70–80 tys. osób – podaje IPN. Według raportu sporządzonego przez MSW w czasie trwania Czerwca ’76 w całym kraju zastrajkowało 112 zakładów. W Radomiu, Ursusie i Płocku strajki przeistoczyły się w wielotysięczne demonstracje uliczne.
Czytaj więcej
Zawody wędkarskie „S” z ZG „Rudna”. Złowili prawie 350 kg ryb
25.06.2026 07:37

Komentarzy: 0
Solidarność z Zakładów Górniczych „Rudna” zorganizowała w sobotę 20 czerwca zawody wędkarskie o Puchar Przewodniczącego NSZZ „Solidarność” KGHM Polska Miedź O/ZG „Rudna”. Do rywalizacji przystąpiło blisko 90 zawodników, którzy złowili łącznie prawie 350 kilogramów ryb.
Czytaj więcej
"Bez Czerwca 1976 nie byłoby Solidarności". W Płocku odbyły się uroczystości 50. rocznicy wydarzeń Czerwca 1976 roku
24.06.2026 23:50

Komentarzy: 0
W Teatrze Dramatycznym w Płocku odbyła się dziś uroczysta gala w związku z 50. rocznicą wydarzeń Czerwca 1976 roku. Wziął w niej udział Bartłomiej Mickiewicz, zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".
Czytaj więcej
Zrobili to! Górnicy z ZG Sobieski wnieśli flagę Solidarności na Mont Blanc
24.06.2026 11:48

Komentarzy: 0
Trzech górników z Zakładu Górniczego Sobieski w Jaworznie, członków NSZZ „Solidarność” zdobyło dziś Mont Blanc, najwyższy szczyt Alp i symbol marzeń wielu miłośników gór wysokich. Na szczyt wnieśli ze sobą flagę Solidarności.
Czytaj więcej
"Takie akcje umacniają wiarę w ruch związkowy". W szczecińskim Agryfie podpisano porozumienie
23.06.2026 21:52

Komentarzy: 0
23 czerwca 2026 roku, podczas spotkania "ostatniej szansy" z mediatorem, na dwa dni przed planowanym strajkiem ostrzegawczym, w firmie Agryf Szczecin udało się podpisać porozumienie pomiędzy pracodawcą a stroną społeczną.
Czytaj więcej