Łańcut: 10 państw, w tym Białoruś, podpisało wniosek o włączenie Via Carpatia do sieci TEN-T

"Dziś przedstawiciele 10 państw europejskich podpisali wypracowany wspólnie wniosek o włączenie korytarza do sieci bazowej TEN-T" - napisał na Twitterze Marszałek Sejmu Marek Kuchciński. To oznacza, że UE musi poważnie potraktować ten projekt i wziąć pod uwagę współfinansowanie części inwestycji.
 Łańcut: 10 państw, w tym Białoruś, podpisało wniosek o włączenie Via Carpatia do sieci TEN-T
/ Źródło: screen YouTube
"Transeuropejska Sieć Transportowa (TEN-T) służący koordynacji, spójności i komplementarności inwestycji infrastrukturalnych państw- członków UE. W wyniku zakończonej w 2013 r. rewizji wytycznych dla sieci TEN-T, ustalono jej nowy układ na terytorium państw członkowskich UE. Celem rozwijania sieci TEN-T jest zapewnienie spójności terytorialnej UE i usprawnienie swobodnego przepływu osób oraz towarów. Celem polityki Unii Europejskiej w kontekście rozwoju sieci TEN-T jest stworzenie spójnej i interoperacyjnej, multimodalnej sieci transportowej o ujednoliconych, wysokich parametrach technicznych w ramach całej UE" - pisze na swojej stronie Ministerstwo Infrastruktury.

Via Carpatia to kluczowy transeuropejski korytarz transportowy, który ma stać się nowym połączeniem w kierunku Północ - Południe, integrującym systemy transportowe Litwy, Polski, Słowacji, Ukrainy, Węgier, Rumunii, Bułgarii, Białorusi, Grecji i Turcji.


 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe