Polacy obchodzą Wielką Noc a Wirtualna: "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści!"

Wierzący Polacy obchodzą Wielkanoc, najważniejsze ze świąt Kościoła Katolickiego. Jednym ze zwyczajów są Groby Pańskie w kościołach. "Wiodący" portal Wirtualna Polska, nie znajduje miejsca dla informacji o Wielkanocy, za to jak najbardziej znajduje miejsce dla "doniesienia" Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicnych nt. jednego z Grobów Pańskich, który mu się nie spodobał
 Polacy obchodzą Wielką Noc a Wirtualna: "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści!"
morguefile.com
Zamieszczone w artykule "Grób Pański w Płocku. "Tak Kościół Katolicki szczuje do nienawiści!"" zdjęcie fragmentu Grobu Pańskiego z kościoła pw. św. Maksymiliana Kolbego przedstawia krzyż z napisem nad krzyżem "Zachowaj nas od ognia niewiary". Pod krzyżem leżą pudełka z napisami symbolizującymi inne rzeczy o zachowanie od których prosimy, np. pogardy, nienawiści, hejtu, zazdrości, pychy itp.

Ośrodkowi Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych nie spodobało się, że pośród innych pudełek są takie z napisami "LGBT" i "gender"

Szef OMZRiK Rafał Gaweł został kazany na dwa lata więzienia prawomocnym wyrokiem sądu, Rafał Gaweł, założyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych uciekł i wystąpił o azyl polityczny w Norwegii. "Zdecydowałem się zwrócić o pomoc i ochronę do władz norweskich, bo jest to państwo o najwyższych, moim zdaniem, standardach praworządności i ochrony praw człowieka" - napisał na Facebooku, gdzie w długim wpisie przedstawił siebie jako ofiarę "opresyjnego rządu"

Rafał Gaweł został skazany przez sąd pierwszej instancji na cztery lata więzienia. Sąd apelacyjny obniżył karę do dwóch lat. Jak podaje serwis Wirtualna Polska, Współzałożyciel Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych był oskarżony o oszustwa i wyłudzenia na kwotę kilkuset tysięcy złotych. Pokrzywdzonymi byli właściciele firm, z którymi Gaweł robił interesy, bank (220 tys. zł) czy Fundacja im. Stefana Batorego (107 tys. zł), z której wyłudził dotację na założenie Ośrodka. Na obniżenie wyroku miał wpływ fakt, że Gaweł zwrócił część otrzymanej dotacji, którą przeznaczył na prywatne cele.
 

Sprawa ma tyle wątków i o tylu okolicznościach trzeba by było powiedzieć, by zobrazować życie oskarżonego i naświetlić, jak naruszał on porządek prawny i czerpał z tego przez wiele lat korzyści materialne. Lansował się w mediach jako osoba działająca z pobudek altruistycznych, w interesie społecznym, która działała zgodnie z prawem i nikt nie został przez nią pokrzywdzony. Jest to nieprawda. Naprawdę z wieloma oskarżonymi miałem do czynienia, ale pierwszy raz widzę osobę, która postępując w taki sposób jest w stanie, stając przed kamerą atakować prokuraturę, zarzucać bezprawne działania osobom, które mają status pokrzywdzonych, a siebie wybielać. To jest wręcz niepojęte 


- mówił Sędzia Sławomir Cilulko podczas uzasadniania wyroku. 
cyk

Źródło: WP.pl/FB/YT

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura