[video] PSL również za "odchodzeniem od węgla". W tym czasie Niemcy budują nowe kopalnie

- Dzięki wsparciu Unii zwalczymy smog i zlikwidujemy węgiel jako paliwo do domów i mieszkań w ciągu najbliższej dekady - mówił Grzegorz Schetyna, lider Platformy i Koalicji Europejskiej podczas ostatniej konwencji - Wdrożyliśmy już program kotłów nowej generacji, zatwierdzony w Brukseli, który mówi, że węgiel na nowych technologiach, w nowoczesnych kotłach będzie spalany ekologicznie. Jak widać Platformie znowu przeszkadza węgiel kamienny w naszym obszarze w Polsce - odpowiedział wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski, a Solidarność wezwała do określenia stanowisk ugrupowań politycznych w kwestii unijnej polityki klimatyczno-energetycznej. Sprawę podniesiono również w programie Minęła 9 w TVP Info
 [video] PSL również za "odchodzeniem od węgla". W tym czasie Niemcy budują nowe kopalnie
Wikipedia CC BY SA 3,0 Apphim-Charbon
Czytaj również: Komisja Krajowa: "Zwracamy się do wszystkich ugrupowań politycznych o przedstawienie jasnego stanowiska"

- PSL jest za zamykaniem kopalń czy nie? 


- pytał red. Adrian Klarenbach

- PSL jest za stopniowym odchodzeniem od węgla do 2035 roku


- odpowiedział Miłosz Motyka prezes Forum Młodych Ludowców

W tym czasie Niemcy, kosztem starożytnej puszczy Lasu Hambach, budują nową odkrywkową kopalnię najmniej ekologicznego węgla brunatnego. Niemcy są największym emitentem CO2 w Europie. Wbrew propagandzie Polska w tym rankingu, według danych za 2017 roku, zajmuje dopiero piąte miejsce.

cyknnn

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy samorządy wytrzymają napór ideologii LGBT?
Tygodnik

Opinie

Popkultura