REKLAMA

Bułgarski premier o fali migracyjnej: „Sytuacja się pogorszy”

Bułgarski premier Bojko Borisow obawia się, że przebywająca obecnie w Turcji duża grupa migrantów może udać się w podróż przez Bułgarię do Europy Zachodniej.
 Bułgarski premier o fali migracyjnej: „Sytuacja się pogorszy”
/ Rebecca Harms / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Bułgarski szef rządu przemawiał podczas spotkania zatytułowanego „Ochrona granic zewnętrznych Unii Europejskiej i polityka zapobiegania nielegalnej migracji”, który miał miejsce w stolicy Bułgarii – Sofii. 
 
- Jesteśmy zaniepokojeni tzw. marszem nadziei, który organizuje się obecnie w ośrodkach migracyjnych w Turcji – mówił na konferencji w Sofii bułgarski premier. Powiedział także, że liczba migrantów w Turcji przekroczyła 4 miliony i „sytuacja się pogorszy”.
 
Borisow wspomniał, że współpraca pomiędzy bułgarskim, a tureckim rządem w kwestii walki z nielegalną migracją „działa perfekcyjnie”. Pokreślił, że więcej problemów występuje na 500-kilometrowej granicy z Grecją, gdzie nie ma ogrodzeń tak jak w przypadku granicy z Turcją. 
 
Szef bułgarskiego MSW zaznaczył, że sytuacja na bułgarsko-tureckiej granicy jest „spokojna i przewidywalna”. Jak podkreślił jest to skutek m.in. wsparcia Unii Europejskiej, która w tym celu przekazała 150 milionów euro.
 
W ubiegłym roku, na bułgarsko-tureckiej granicy zarejestrowano 5311 prób jej nielegalnego przekroczenia. Zatrzymano 761 osób. 
 
Źródło: interia.pl / aa.com.tr
kp
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura