M. Ochman ["S"] o strajku fizjoterapeutów: Rządzący przyznają podwyżki silnym grupom, pomijając słabsze
23.05.2019 15:42
![M. Ochman ["S"] o strajku fizjoterapeutów: Rządzący przyznają podwyżki silnym grupom, pomijając słabsze](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/437036a1-eb33-44c4-93e3-6f2572fcfd93/32736.jpg?p=article_hero_mobile)
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Trwa strajk fizjoterapeutów, który przyjął formę głodówki. Dane dotyczące zasięgu strajku są rozbieżne. Ogólnopolski Związek Zawodowy Pracowników Fizjoterapii twierdzi, że strajkują pracownicy 29 szpitali i jednego uzdrowiska, ministerstwo uważa, że problem dotyczy głównie dwóch ośrodków na Śląsku, a i tam udało się zapewnić pacjentom opiekę zastępczą.
- Od początku byliśmy przeciwni dawaniu podwyżek poszczególnym grupom zawodowym, które są nie tylko krzywdzące dla pominiętych, ale przede wszystkim naruszają zasady dialogu społecznego. Tymczasem rządzący przyznają podwyżki w sposób dowolny, ulegając silnym grupom i lekceważąc słabsze. Jesteśmy za uregulowaniem podwyżek poprzez nowelizację ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników służby zdrowia.
- mówi dla Rzeczpospolitej Maria Ochman, przewodnicząca Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność".
Już rok temu Sekretariat w specjalnym oświadczeniu po zakończeniu negocjacji pielęgniarek z rządem uznawał, że podwyżki pielęgniarkom się należą, ale sprawa wynagrodzeń w służbie zdrowia powinna być rozwiązana systemowo i bez pomijania innych grup zawodowych.
Źródło: rp.pl, solidarnosc.org.pl
cyk

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 23.05.2019 15:42
Maria Ochman szefową Sekretariatu Ochrony Zdrowia „S”. Przewodnicząca odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi
28.06.2023 23:02
Maria Ochman przewodniczącą Sekcji Ochrony Zdrowia mazowieckiej „Solidarności”
15.05.2023 08:49
Dynamiczny wzrost płac w służbie zdrowia to sukces NSZZ „Solidarność”
18.04.2023 09:00

Komentarzy: 0
28 marca br. w Warszawie odbył się Konwent przewodniczących Regionalnych Sekretariatów Służby Zdrowia NSZZ „Solidarność" z udziałem przedstawicieli organizacji związkowych służby zdrowia z Mazowsza. Spotkanie było poświęcone ocenie realizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu pracowników służby zdrowia z 2017 roku (ostatnia nowelizacja 2022 r.).
Czytaj więcej
Prezes NFZ Piotr Nowak i wiceminister zdrowia Piotr Bromber gośćmi Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "S"
15.09.2022 17:26

Komentarzy: 0
W dniu 13 września w warszawskiej siedzibie Komisji Krajowej w Warszawie odbyło się spotkanie przedstawicieli służby zdrowia z Wiceministrem Piotrem Bromberem oraz Prezesem NFZ Piotrem Nowakiem. Obrady niemalże w całości dotyczyły realizacji Ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego w podmiotach leczniczych.
Czytaj więcej
Coraz bliżej podwyżek w służbie zdrowia
11.05.2022 13:23

Komentarzy: 0
– Udało nam się wzmocnić rygor wprowadzania podwyżek także dla osób pracujących w służbie zdrowia, wykonujących zawody niemedyczne – mówi Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ „Solidarność” po spotkaniu przewodniczących Rad Sekcji Regionalnych NSZZ „S”. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o projekcie nowelizacji ustawy o tzw. branżowej płacy minimalnej.
Czytaj więcej

