Michał Ossowski, red. naczelny "TS": Człowiek Roku 2018 „Tygodnika Solidarność”

Tytuł „Człowieka Roku 2018 «Tygodnika Solidarność»” przyznano ks. Ludwikowi Kowalskiemu, proboszczowi parafii pw. św. Brygidy w Gdańsku.
 Michał Ossowski, red. naczelny "TS": Człowiek Roku 2018 „Tygodnika Solidarność”
/ ks. Ludwik Kowalski, fot. Robert Wąsik - Tygodnik Solidarność
Przyznanie tego tytułu jest kontynuacją wieloletniej tradycji. To przede wszystkim wskazanie, że mimo wielu zmian, jakie zachodzą w kraju, „Tygodnik” w dalszym ciągu jest wierny ideałom od zawsze tworzącym jego fundament. Wolność, niezależność, wyczulenie na ludzką krzywdę, pochylanie się nad słabszymi i walka o godność pracowników – długo można wyliczać, co dla nas, redakcji „Tygodnika Solidarność”, jest ważne. 
Uroczystość zorganizowana 3 czerwca jest zwieńczeniem całorocznej pracy. To zwrócenie uwagi, że wciąż wśród nas są ludzie, którzy prawdziwie żyją solidarnością, tą międzyludzką, jak również pozostają wierni ideałom Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność.

„Za gorliwą służbę Chrystusowi, upominanie się o godność ludzi pracy i otwarte serce dla Solidarności” – taki napis widnieje na statuetce. W tych kilku słowach zawarta jest cała prawda o ks. Ludwiku Kowalskim.

Dzięki matce od najmłodszych lat swoje życie mocno związał z Chrystusem i Jego nauczaniem. Dzisiaj Dobrą Nowinę głosi światu jako kapłan, prawdziwy duszpasterz, który dba nie tylko o wiernych, ale również o wszystkich potrzebujących.

Ks. Ludwik Kowalski od zawsze związany jest z Gdańskiem. Śmiało można powiedzieć o nim: „człowiek Gdańska”. Nic dziwnego, że jego drogi mocno splotły się z Solidarnością. Od 2010 roku ta więź zacieśniła się jeszcze mocniej. Honorowym tytułem dziękujemy księdzu proboszczowi za sprawowanie opieki nad kościołem św. Brygidy, który nazywany jest „domem Solidarności”. To nasz dom. Miejsce, w którym my, ludzie pracy, zawsze czujemy się jak u siebie, jak w domu. Miejsce, które zawsze było ostoją i schronieniem, gdzie ludzie Solidarności znajdowali pomoc, opiekę i wsparcie.

Nie mam żadnych wątpliwości, że tytuł „Człowieka Roku 2018 «Tygodnika Solidarność»” trafia w godne ręce, i w imieniu własnym oraz całej redakcji gratuluję księdzu Ludwikowi i dziękuję za przyjęcie tego wyróżnienia.

Michał Ossowski

Artykuł pochodzi z najnowszego numeru "TS" (22/2019) do kupienia w wersji cyfrowej tutaj.

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe