J. Sasin przyznaje: Wynik minister Rafalskiej nas zaskoczył

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w rozmowie z RMF FM komentował wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jaka przyszłość czeka rząd Mateusza Morawieckiego?
zrzut z ekranu
Prowadzący rozmowę Marcin Zaborski dopytywał kiedy można oczekiwać rekonstrukcji rządu?

Nie potrafię na to odpowiedzieć. To jest po pierwsze decyzja pana premiera, ale podjęta w ścisłym związku z zapleczem rządu, z kierownictwem PiS, Zjednoczonej Prawicy. To jest tak, że chyba jest 14 dni. Sprawdzaliśmy nawet te zapisy prawa.

Chodzi oczywiście na podjęcie decyzji o przyjęciu lub odrzuceniu mandatu europosła.

Więc ten czas jest nieubłagany. To jest ten i przyszły tydzień. Dwa tygodnie, kiedy ta rekonstrukcja musi się odbyć w wypadku ministrów, którzy zostali europosłami, a jest ich nawet więcej, niż się spodziewaliśmy, bo rzeczywiście zaskakujący dosyć jest [wynik] pani minister Rafalskiej. Nie liczyliśmy na to, że w tym okręgu wyborczym akurat PiS zdobędzie dwa mandaty.

Czy Jacek Sasin spodziewa się propozycji ministerialnej?

Natomiast nie było takich rozmów, nie ma takich pomysłów, przynajmniej o ile mi wiadomo, abym swoje miejsce zmieniał. Powiem tak, to jest niezwykle ciekawe miejsce, ponieważ ono daje ogląd całości prac rządowych. Zawsze będąc ministrem w jednym, czy drugim resorcie, nawet tak bardzo ważnych resortach, jak wymienił te kompetencje zawężają się do szerokiego, ale jednak ograniczonego zakresu spraw. Natomiast rzeczywiście mogę mieć wzgląd we wszystko.

Źródło: rmf24.pl
kos

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czym kieruje się PE w rezolucjach przeciwko Polsce?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: