List Piotra Dudy do Henryki Bohniarz: Pani działania wzmacniają konflikt partyjny

Inicjatywa zorganizowania spotkania, które w imieniu Rady Dialogu Społecznego zwołała jej przewodnicząca to niepotrzebne włączanie Rady w bieżący konflikt partyjny – napisał w liście do Henryki Bochniarz Piotr Duda.
 List Piotra Dudy do Henryki Bohniarz: Pani działania wzmacniają konflikt partyjny
/ KK NSZZ "Solidarność"

Szanowna Pani Przewodnicząca, Ze zdziwieniem odebrałem Pani inicjatywę dotyczącą zażegnania kryzysu parlamentarnego w naszym kraju. Organizacja spotkania, w którym mieliby uczestniczyć Prezydent RP, Marszałowie Sejmu i Senatu RP oraz liderzy wszystkich klubów parlamentarnych, w moim przekonaniu niepotrzebnie włącza Radę Dialogu Społecznego w bieżący konflikt partyjny. Pani działania wręcz wzmacniają ten konflikt.


- pisze Piotr Duda

W swoim piśmie występuje Pani w imieniu Rady Dialogu Społecznego, co jest nieuprawnione. Art. 32 Ustawy o Radzie Dialogu Społecznego i innych instytucjach dialogu społecznego (Dz.U. 2015 poz. 1240) określa zadania przewodniczącego Rady. Żadna z wymienionych tam kompetencji, nie daje podstawy do samodzielnego występowania w imieniu całej Rady z nieuzgodnioną wcześniej inicjatywą. 


- zwraca uwagę Przewodniczący NSZZ Solidarność i wiceprzewodniczący RDS

Biorąc pod uwagę powyższe, żądam wyjaśnień dotyczących podjętej inicjatywy. 


To reakcja na zaproszenie, które w imieniu całej Rady Henryka Bochniarz wystosowała do prezydenta, marszałków Sejmu i Senatu oraz przewodniczących wszystkich klubów parlamentarnych.

List przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność"


ml


 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe