REKLAMA

Jerzy Bukowski: Bulwersujący wpis Schetyny

Właśnie takie lekceważenie ludzi, także własnych sympatyków, doprowadziło Koalicję Europejską do klęski w niedzielnych wyborach.
 Jerzy Bukowski: Bulwersujący wpis Schetyny
/ źródło: Screen You Tube
        Byłem pewien, że nic nie jest mnie już w stanie zaskoczyć w polskiej polityce i z pokorą muszę przyznać, że nie miałem racji.
        Przekonałem się o tym czytając twitterową wymianę zdań między liderem Platformy Obywatelskiej i Koalicji Europejskiej Grzegorzem Schetyną, a jego partyjną podwładną Elżbietą Łukacijewską, która zdecydowanie wygrała wybory w gminie Cisna leżącej na Podkarpaciu, czyli w bastionie Zjednoczonej Prawicy.
       W całym okręgu podkarpackim na ZP zagłosowało trzy razy więcej wyborców (65,07 proc.) niż na KE (21,56 proc.). Jedynie w Cisnej Koalicja uzyskała aż 46,99 proc. głosów, a Zjednoczona Prawica tylko 35,84 proc. W dodatku będąca europosłanką nieprzerwanie od 2009 roku Łukacijewska ponownie zdobyła mandat startując dopiero z ostatniego, 10. miejsca na liście KE; mimo to poparło ją ponad 40 tysięcy osób.
       Zamiast gratulacji doczekała się od Schetyny takiego podsumowania:
      Ludzie z zewnątrz. Napływowi. Wielu z Dolnego Śląska i Wrocławia.
      Łukacijewska odpowiedziała mu dosadnie:
     Grzegorz, mieszkańcy Cisnej to nie „ludzie z zewnątrz”, tu wszyscy jesteśmy swoi i stąd. To wspaniała wspólnota, gościnna, otwarta i przedsiębiorcza. Jestem dumna, że mieszkam w Cisnej i dziękuję wszystkim moim sąsiadom za oddane głosy na @koalicja... Na pewno idziemy po więcej!
      Muszę przyznać, że  jestem zbulwersowany pogardą przywódcy totalnej opozycji i dla zwycięskiej członkini jego partii, i dla mieszkańców Cisnej. Właśnie takie lekceważenie ludzi, także własnych sympatyków, doprowadziły Koalicję Europejską do klęski w niedzielnych wyborach.
 
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura