Profanacja Mszy św. na Paradzie Równości a Trzaskowski: "Było radośnie i kolorowo, dziękuję". Tolerancja

Podczas trwającej Parady Równości, która odbywa się pod patronatem prezydenta Warszawy, posunięto się jeszcze dalej, niż niedawno w Gdańsku. Tym razem aktywiści parodiują już nie katolickie obrzędy, ale Mszę św. Ci którzy liczyli, że Rafał Trzaskowski wzorem Aleksandry Dulkiewicz się od tego odetnie, niestety się zawiedli.
 Profanacja Mszy św. na Paradzie Równości a Trzaskowski: "Było radośnie i kolorowo, dziękuję". Tolerancja
/ screen YouTube

- #ParadaRowności przeszła ulicami @warszawa. Było radośnie i kolorowo, dziękuję za mnóstwo pozytywnej energii! #WarszawaDlaWszystkich


- pisze na Twitterze Rafał Trzaskowski

- Pytano mnie, czy gdy odbędzie się marsz w obronie polskiej rodziny, to czy na niego także pójdę. Tak, jeżeli tylko uznam, że polska rodzina jest zagrożona. Dziś otoczona jest ochroną konstytucyjną, szacunkiem i miłością i na pewno nie potrzeba jej ochrony prawicowych hipokrytów, którzy jedno mówią, a drugie robią.

Byłem na Paradzie, bo zależy mi na Warszawie otwartej, tolerancyjnej i uśmiechniętej. I taką Warszawę dziś widziałem. I choćby telewizja PiS dwoiła się i troiła szukając ujęć, które kogoś mogą bulwersować, każdy kto był na Paradzie, potwierdzi, że była ona manifestacją wolności, tolerancji i uśmiechu.

(...)

Polska niestety nie jest dziś wzorem tolerancji i równości – przed nami sporo pracy! Wielu z nas, którzy myślą inaczej, mają inny kolor skóry, wyznają inną religię, mają inną orientację seksualną, nie czuje się bezpiecznie. I dlatego na naszych barkach spoczywa odpowiedzialność, aby poprzez edukację, rozmowę i odważną postawę osobistą rozmawiać o tolerancji. Niech każdy jednak uderzy się we własną pierś!

Dziękuję tłumom uśmiechniętych Polek i Polaków za udział w Paradzie. 


- pisze Trzaskowski na Facebooku

Kolejna #ParadaRówności i kolejne obrażanie wiary katolickiej. Smutne, że dzieje się to pod patronatem prezydenta Warszawy @trzaskowski_ , który publicznie przyznaje, że jest katolikiem. Takie rzeczy nie mają nic wspólnego z ideą tolerancji, równości i szacunku dla innych.
(...)
Meritum w odprawianiu na #ParadaRówności, a raczej kopiowaniu przez pastora Wolnego Kościoła Reformowanego mszy jest w tym, że nie ma ona nic wspólnego z liturgią Kościoła katolickiego. Pastor protestancki nie może sprawować mszy świętej. Zatem po co to uczynił? Dla żartu?
(...)
Wszystkim politykom i liderom opinii, którzy uznają czyn pastora na #ParadaRówności za akt modlitwy, liturgię lub inną interpretację chrześcijaństwa odsyłam do komunikatu @EpiskopatNews: "Wydarzenia te mają znamiona bluźnierstwa".


- komentuje publicysta Onetu Andrzej Gajcy

- Podkreślić trzeba raz jeszcze. Obecność happenera z durszlakiem na głowie - symbolem typowym dla tzw Kościoła Latającego Potwora Spaghetti - przesądza o tym, że była to świadoma parodia mszy katolickiej.


- pisze publicysta DoRzeczy Piotr Semkannnncyk

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe