Zmarł gen. Zbigniew Nowek. "Jedna z czołowych postaci służb specjalnych III RP"
17.06.2019 14:38

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Gen. Zbigniew Nowek był oficerem wywiadu, byłym szefem Urzędu Ochrony Państwa oraz Agencji Wywiadu, działaczem opozycji w PRL. Miał 59 lat.
W nocy zmarł gen. Zbigniew Nowek, b. szef UOP i AW. To jedna z czołowych postaci polskich służb specjalnych III RP.
- poinformował Piotr Nisztor. Informację potwierdziła także Agencja Wywiadu na Twitterze. Generał zmarł w swoim domu w Prądkach koło Bydgoszczy.
W nocy zmarł gen. Zbigniew Nowek, b. szef UOP i AW. To jedna z czołowych postaci polskich służb specjalnych III RP.
— Piotr Nisztor (@PNisztor) 17 czerwca 2019
W wieku 59 lat zmarł gen. Zbigniew Nowek, oficer wywiadu, były szef Urzędu Ochrony Państwa oraz Agencji Wywiadu, działacz opozycji w PRL.
— Agencja Wywiadu (@AWgovPL) 17 czerwca 2019
Cześć Jego pamięci! pic.twitter.com/fI6CtwrI5v
raw

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 17.06.2019 14:38
Mythos. Nowa AI ma być tak niebezpieczna, że Anthropic nie chce jej upublicznić
19.04.2026 12:31

Komentarzy: 0
Na pilne spotkanie do Departamentu Skarbu w Waszyngtonie ściągnięto szefów największych amerykańskich banków i finansowych potentatów z Wall Street sekretarz skarbu Stanów Zjednoczonych Scott Bessent i prezes Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell. Powodem były obawy, że najnowszy model sztucznej inteligencji firmy Anthropic znany jako Mythos oznacza początek ery ekstremalnego ryzyka w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.
Czytaj więcej
Groźny incydent w Wielkopolsce. Samolot lądował awaryjnie
19.04.2026 12:27

Komentarzy: 0
W miejscowości Zborowo pod Poznaniem doszło do groźnie wyglądającego incydentu z udziałem małego samolotu. W sobotę przed godziną 18 pilot lekkiej maszyny typu Socata TB9 zdecydował się na awaryjne lądowanie na trawiastym terenie.
Czytaj więcej
Dr Zbigniew Kuźmiuk: Bez zmiany polityki unijnej nie ma szans na inwestycje w górnictwie
19.04.2026 12:23

Komentarzy: 0
„Bez zmiany polityki unijnej nie ma szans na inwestycje, bo żaden bank nie włoży tam pieniędzy” - mówi portalowi Tysol.pl dr Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista, poseł PiS.
Czytaj więcej
Możliwe intensywne burze i podtopienia. Pilny komunikat RCB dla zachodniej Polski
19.04.2026 11:40
Prof. Ryba: Polska powinna powrócić do niezależnych źródeł energii – węgla i gazu
19.04.2026 10:42

Komentarzy: 0
„Nie ma już żadnego, ale to żadnego argumentu, który by mówił o tym, że nasze wchodzenie w ETS-y, nie tylko nas jako Polski, ale nas jako Europy jakikolwiek by wpływ miały na klimat” - mówi portalowi Tysol.pl prof. Mieczysław Ryba, politolog, wykładowca KUL.
Czytaj więcej
