REKLAMA

[Fotorelacja] Na miejsca, gotowi, start! Ruszyła XXIII Spartakiada Spożywców

Dziś rano w Ostrowie Pieckowskim pod Morągiem rozpoczęła się XXIII Międzynarodowa Spartakiada Przemysłu Spożywczego. W dwudniowych zawodach weźmie udział blisko 350 uczestników z 17 zakładów pracy. 
 [Fotorelacja] Na miejsca, gotowi, start! Ruszyła XXIII Spartakiada Spożywców
/ foto. Marcin Żegliński

– Po raz kolejny wita nas gościnna ziemia Warmińsko-Mazurska z Józefem Dzikim, przewodniczącym regionu na czele. Życzę państwu wielu sukcesów i dobrej rywalizacji 

– gości powitał Krzysztof Suchecki, jeden z organizatorów Spartakiady.

Podczas ceremonii otwarcia odegrano hymn Polski i Chorwacji, w zawodach bowiem bierze udział reprezentacja zaprzyjaźnionego sekretariatu z Bałkan. Wielkie wrażenie podczas rozpoczęcia imprezy zrobiła długa na 50 metrów biało-czerwona flaga użyczona przez klub Gazety Polskiej z Łowicza. 

Zawody rozpoczęły biegi przełajowe na 1500 m., w wykonaniu pań. Zwyciężyła Emilia Paliwoda z Animex Agryf, która pewnym krokiem wyprzedziła swoje rywalki, drugie miejsce zajęła Andżelika Kozłowska z Kruszwicy, a najniższy stopień podium przypadł Wioletcie Zielińskiej z Mieszka. Zawodniczki, mimo utrudniającego zadanie upału, zaprezentowały wysoki poziom. Równolegle trwa rywalizacja pań w siatkówce i panów w piłkę nożną. 

Weekendowa rywalizacja odbędzie się w 12 konkurencjach, będzie to: piłka nożna mężczyzn, piłka siatkowa kobiet i mężczyzn, tenis stołowy kobiet i mężczyzn, przeciągania liny kobiet i mężczyzn, biegi na 1500 m kobiet i mężczyzn, rzuty piłką do kosza, rzuty lotką oraz sztafeta. Zwycięzcy otrzymają pamiątkowe puchary, medale, dyplomy i nagrody. Puchar za zwycięstwo drużynowe funduje Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” Piotr Duda, za drugie miejsce Zastępca Przewodniczącego KK ds. branż, a za trzecie Przewodniczący Zarządu Regionu Warmińsko-Mazurskiego NSZZ „Solidarność”. 

Oby wszystkim startującym w zawodach przyświecały słowa Nowego Testamentu: 

W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem

W imieniu całej redakcji uczestnikom życzymy jak najlepszych wyników. 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura