REKLAMA

NYT: USA były bardzo blisko ofensywy na Iran. Trump jednak cofnął decyzję o ataku 

Jak podaje amerykański "New York Times" samoloty wojskowe znajdowały się już w powietrzu, a okręty Stanów Zjednoczonych zajęły pozycję do ataku, gdy Donald Trump podjął decyzję, że do ofensywy na Iran jednak nie dojdzie. 
 NYT: USA były bardzo blisko ofensywy na Iran. Trump jednak cofnął decyzję o ataku 
/ screen YT

Prezydent Donald Trump zaaprobował atak na Iran w odwecie za strącenie amerykańskiego drona w rejonie Cieśniny Ormuz, ale wycofał się z tej decyzji


- informuje "New York Times", o czym pisze dziennik "Rzeczpospolita". Do ataku miało dojść o świcie w piątek.

Prezydent Trump po zażartych dyskusjach pomiędzy najważniejszymi doradcami ds. bezpieczeństwa i liderami Kongresu zaakceptował uderzenie na cele wojskowe w Iranie. Obiektem ataku miały być wyrzutnie rakiet i radary. Przygotowania zostały wdrożone w życie, jednak Trump wycofał się z tej decyzji.
 

Samoloty miały znajdować się już w powietrzu, a okręty przyjęły pozycję do ataku, kiedy Biały Dom zdecydował, że do uderzenia na Iran nie dojdzie


- czytamy. Nie jest jasne z jakiego powodu Donald Trump podjął decyzję o wycofaniu się z ofensywy i czy do ataków może dojść w najbliższym czasie. Zarówno Biały Dom, jak i Pentagon odmawiają komentarza w tej sprawie. 

źródło: "New York Times", rp.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura