REKLAMA

[Fotorelacja] Walka o każdy metr, set, gol – półmetek Spartakiady Spożywców

– W sporcie jest tak, że wielu bierze udział w rywalizacji, ale zwycięzcami są nieliczni. Dziś wszyscy jesteście zwycięzcami, bo jesteście z nami na Spartakiadzie Spożywców. Dziękuję Wam za to! – uczestników XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego przywitał Przewodniczący Sekretariatu Zbigniew Sikorski.
 [Fotorelacja] Walka o każdy metr, set, gol – półmetek Spartakiady Spożywców
/ foto. Marcin Żegliński
Jesteśmy na półmetku zawodów i już wiemy, że rywalizacja o zwycięstwo drużynowe będzie toczyła się do ostatnich minut.  
Wysiłki rozpoczęły biegi przełajowe pań – wygrała Emilia Paliwoda (Animex Agryf Szczecin), która pewnym krokiem wyprzedziła Angelikę Kozłowską (ZT Kruszwica) i Wioletę Zielińską (Mieszko). W rywalizacji panów złoto dla SPC Warszawa, które było reprezentowane przez Marcina Hildebranda. Tuż za nim Przemek Kisz (Animex Agryf Szczecin) i Jacek Potaś (Animex Morliny). Zawodnicy spisali się dzielnie, szczególnie zważając na fakt, że dystans 1500 m. pokonywali w morderczym upale.

Narodową dyscypliną Polaków jest piłka nożna – nic więc dziwnego, że to futboliście wywołali największe emocje. Rozgrywki były bardzo ciekawe, a zawodnicy nie odstawiali bez powodu nogi. Złoto dla Morlin Ostróda, srebro dla OS Sierpc, a brąz dla Cukrowni Krasnystaw. W drużynowym rzucie do kosza niespodzianka – na pudle z brązem goście z Chorwacji, stopień wyżej SPC Warszawa, wygrana dla teamu Mieszka.

Bardzo wysoki poziom i niezwykle interesujący finał siatkówki pań – to zapowiedź równie ciekawych rozgrywek dnia jutrzejszego, gdzie zmierzą się Panowie. Najlepszymi siatkarkami okazały się panie z Nestle Kalisz, wygrywaąc z Animexem Morliny i Animexem Ełk.

Sportowe rozgrywki zakończyło przeciąganie liny w wykonaniu damskim – uroku rywalizacji dodał fakt, że kończyła się ona w rzęsiście padającym deszczu. Aura nie przeszkodziła zwyciężczyniom z SPC Warszawa, za którymi sklasyfikowano Morlin i Mieszko.

Jutro dalsza rywalizacja m.in. w siatkówkę panów i tenis stołowy. Również jutro na Tysol.pl liczne wywiady ze związkowcami z branży spożywczej.

Dotychczasowym zwycięzcom serdeczne gratulujemy.
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura