Wprost: PiS chce przejąć siedmiu posłów Kukiz'15, z kolei sam Kukiz myśli o starcie z PSL-em

Jak czytamy w najnowszym numerze Tygodnika "Wprost" Prawo i Sprawiedliwość postanowiło rozmontować ugrupowanie Pawła Kukiza. W znacznej mierze skutecznie. Sam Kukiz prawdopodobnie pójdzie do wyborów z Polskim Stronnictwem Ludowym.
 Wprost: PiS chce przejąć siedmiu posłów Kukiz'15, z kolei sam Kukiz myśli o starcie z PSL-em
/ screen YT
Do spotkania i próby budowania koalicji PiS-Kukiz'15 miało dojść w czerwcu. Jarosław Kaczyński miał wyrazić wstępną zgodę na start ludzi Kukiza z list PiS, ale nie chciał realizować żadnych postulatów programowych dot. zmiany ordynacji wyborczej czy referendum, na czym bardzo zależało Kukizowi.
 

Pojawił się temat startu ze wspólnych list. Gdy jednak zacząłem mówić o ordynacji i referendum, prezes zręcznie zmienił temat (...) skoro Jarosław Kaczyński nie czuje potrzeby demokratyzacji państwa, to dla mnie rozmowa polityczna jest skończona


- skomentował muzyk dla "Wprost". Tygodnik informuje ponadto, iż PiS prowadząc rozmowy koalicyjne z Kukizem jednocześnie próbuje mu podebrać posłów. Dotyczy to aż siedmiu polityków, którym mają być obiecane dobre miejsca na listach. Wśród chętnych mają się znajdować m.in. Tomasz Rzymkowski, Bartosz Jóźwiak, Tomasz Jaskóła i Barbara Chrobak. 
 

Kukiz zrażony działaniami Kaczyńskiego coraz poważniej rozważa wspólny start z PSL-em i przejście do opozycji. Jak ma wynikać z badań, wspólny start obu tych środowisk mógłby odebrać PiS-owi większość w Sejmie


- konkluduje "Wprost".

źródło: "Wprost", dorzeczy.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe