REKLAMA

Piloci domagają się odszkodowań od Boeinga

Dalsze problemy Boeinga. 400 pilotów wytoczyła firmie zbiorowy proces za ukrywanie wad produkcyjnych samolotu 737 Max.
 Piloci domagają się odszkodowań od Boeinga
/ Wikipedia
Wcześniej odszkodowania od amerykańskiego Boeinga domagała się firma Norwegian Air, która otrzymała  zadośćuczynienie za brak możliwości korzystania z uziemionych samolotów Boeinga, co miało przynieść jej wymierne straty finansowe.

Teraz o pieniądze upominają się piloci, którzy chcą odszkodowania za własne straty, które ponieśli po uziemieniu modelu 737 Max. Piloci domagają się również rekompensaty za uszczerbek na zdrowiu psychicznym, który ponieśli ze względu na fakt, że zatajano przed nimi informację, że latają niebezpiecznymi maszynami.

Przypominamy, że samolotu 737 Max są uziemione ze względu na błędy w systemie Maneuvering Characteristics Augmentation System, które spowodowały katastrofy samolotów w Etiopii i Indonezji, w wyniku których życie straciło 346 osób. Do dziś nie wiadomo czy ten model zostanie przywrócony do latania.

Duża nadzieją dla Boeinga okazał się Międzynarodowy Salon Lotniczego, który odbył się we Francji. Boenig podpisał wtedy list intencyjny z International Airlines Group, właścicielem British Airways i Iberia, które wyraziły chęć zakupu 200 sztuk 737 Max, gdy tylko samolot zostanie
przywrócony.

Źródło: wprost.pl
kos

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura