Prezydent: Polska wspiera stabilną, niepodległą, bezpieczną i demokratyczną Gruzję

Prezydent Andrzej Duda rozmawiał w poniedziałek telefonicznie z Prezydent Gruzji Salomeą Zourabichvili; zapewnił ją, że Polska będzie wspierać stabilną, niepodległą, bezpieczną i demokratyczną Gruzję – poinformował Szef Gabinetu Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.
 Prezydent: Polska wspiera stabilną, niepodległą, bezpieczną i demokratyczną Gruzję
/ prezydent.pl
Prezydencki minister poinformował, że rozmowa z Salomeą Zourabichvili odbyła się z inicjatywy Andrzeja Dudy, który poprosił gruzińską Prezydent o przekazanie informacji na temat aktualnej sytuacji w jej kraju. – Pani Prezydent przekazała, że sytuacja ulega uspokojeniu i że partia rządząca zadeklarowała, że przynajmniej częściowo chce wyjść naprzeciw postulatom podnoszonym przez protestujących, w tym jeśli chodzi o kształt wyborów parlamentarnych, które mają się odbyć w przyszłym roku – poinformował Krzysztof Szczerski.

 Jak dodał, Prezydent przekazała też, że jej zdaniem sytuacja dąży do uspokojenia i Gruzja nie obawia się zewnętrznej interwencji. – Prezydent Duda zapewnił, że Polska jest przyjacielem Gruzji – przekazał minister Szczerski.

Źródło: prezydet.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe