Temat reparacji od Niemiec na agendzie Rady Europy. Złożono dziś projekt rezolucji ws. odszkodowań

Jak podaje dziennik "Rzeczpospolita", 25 deputowanych Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy złożyło dziś projekt rezolucji w sprawie odszkodowań dla ofiar konfliktów w Europie, w tym II Wojny Światowej.
 Temat reparacji od Niemiec na agendzie Rady Europy. Złożono dziś projekt rezolucji ws. odszkodowań
/ pixabay.com
Poseł PiS zajmujący się tematem reparacji wojennych od Niemiec i inicjator rezolucji, Arkadiusz Mularczyk, w rozmowie z "RZ" poinformował, że celem rezolucji jest porównanie, w jaki sposób agresorzy wypłacili odszkodowania i pomoc humanitarną ofiarom, oraz w jaki sposób umożliwili prawne dochodzenie sprawiedliwości.
 

To powinno doprowadzić do wypracowania przez Radę Europy spójnego modelu postępowania w takich sprawach


- twierdzi parlamentarzysta.
 

Do tej pory Rada Europy nie zajmowała się takimi zagadnieniami. Mam nadzieję, że na następnym posiedzeniu Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy zostanie uruchomiona procedura, która doprowadzi do powstania raportu


- dodaje. Na razie pod dokumentem podpisali się przedstawiciele Polski (PiS i Kukiz'15 w Zgromadzeniu Parlamentarnym RE), Wielkiej Brytanii, Czech, Szwajcarii, Szwecji, Gruzji, Armenii, Estonii, Litwy, Łotwy i Finlandii. Zdaniem posła Mularczyka liczba posłów, gotowych do poparcia rezolucji zdecydowanie wykracza poza ilość sygnatariuszy. 

źródło: rp.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe