Mec. Kwaśniewski [Ordo Iuris]: IKEA nie może dyktować które fragmenty Biblii są "dopuszczalne"

Prezes Ordo Iuris mec. Jerzy Kwaśniewski odniósł się do sprawy Pana Tomasza, pracownika IKEA zwolnionego za odmowę wzięcia udziału w promocji środowisk LGBT.
 Mec. Kwaśniewski [Ordo Iuris]: IKEA nie może dyktować które fragmenty Biblii są "dopuszczalne"
/ Flickr
Przypomnijmy, Pan Tomasz, który do tej pory był chwalonym i nagradzanym pracownikiem sieci IKEA, został wyrzucony z pracy po tym, jak odmówił wzięcia udziału w wewnętrznym programie LGBT. Na forum pracowników IKEA wyraził swój sprzeciw, posługując się do tego cytatem z Biblii potępiającym homoseksualizm. 

Twierdzenie, że cytat z ST nawołuje do nienawiści to przykład oderwania od kultury. Pomniki kultury interpretuje się przez pryzmat kultury. Biblia, Iliada, Dante, Szekspir, Mickiewicz - nie promują przemocy. IKEA nie może dyktować, które fragmenty Biblii są „dopuszczalne” (...) Cytowanie Księgi Kapłańskiej, czyli Trzeciej Księgi Mojżeszowej - hebr. ויקרא to nawoływanie do nienawiści? IKEA - naprawdę chcecie iść w tym kierunku? Zaraz ktoś wyciągnie kwestie historyczne i będzie Wam wstyd… #zaTomaszem #cytatyBiblijne


- czytamy w tweecie mec. Kwaśniewskiego.

IKEA powtarza stary błąd sprawców. Przerzuca winę na ofiarę. Można podsumować ich tak: „Chrześcijanin sam sobie winien, że go wywalono z pracy! Po do prowokował cytując Biblię?” #ZaTomaszem Wesprzyj Tomasza! Podpisz petycję i daj RT!


- nawołuje do podpisania się pod petycją ws. wstawienia się za Panem Tomaszem.

Źródło: Twitter
kpa

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe