REKLAMA

Timmermans zostanie szefem KE? Pawłowicz: "Zapowiedzmy stałe stosowanie veta w sprawach jednomyślnych"

W Brukseli wciąż trwa proces wyboru nowego szefa Komisji Europejskiej. Niemcy, Francja, Holandia i Hiszpania usiłują przeforsować kandydaturę Fransa Timmermansa, dotychczasowego wiceprzewodniczącego KE, który - delikatnie rzecz ujmując - nie jest przychylny polskim władzom. Polska delegacja z premierem Mateuszem Morawieckim na czele czyni wszelkie możliwe starania, aby zablokować tę kandydaturę. Sprawę skomentowała posłanka PiS Krystyna Pawłowicz.
 Timmermans zostanie szefem KE? Pawłowicz: "Zapowiedzmy stałe stosowanie veta w sprawach jednomyślnych"
/ screen YT

"Panie Premierze @MorawieckiM,poniżej jest pomysł: ZAPOWIEDZMY STAŁE stosowanie VETA w UE w sprawach z jednomyślną decyzją...Teraz jest nasza walka o wszystko,walka z bezpośrednią unijną=niemiecką agresją na Polskę. NIE BÓJCIE SIĘ !" 


– zaapelowała Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Był to komentarz do wypowiedzi internauty, który napisał:
 

Polska powinna powiedzieć na szczycie, że będzie wetować każdy następny wymagający jednomyślności projekt UE, jeśli Berlin nie odstąpi od forsowania polakożercy Timmermansa na stanowisko szefa KE. Ta kandydatura to wypowiedzenie wojny.


Kandydaturze Fransa Temmermansa sprzeciwiają się państwa Grupy Wyszehradzkiej, w tym najbardziej stanowczo - Polska. Niechętne są też Włochy, Litwa i Estonia.
 
raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura