REKLAMA

Michał Ossowski, red. naczelny "TS": To już tradycja

30. rocznica Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków uświadamia mi, że w Polsce, w kraju, w którym przez dwa wieki najpierw zaborcy, później niemieccy i sowieccy okupanci, usiłowali zniszczyć tradycję i ciągłość pracy kolejnych pokoleń, to właśnie nasz związek zawodowy z racji swojego wieku stał się jedną z najbardziej dojrzałych organizacji społecznych, na której wiele innych może się wzorować. 
 Michał Ossowski, red. naczelny "TS": To już tradycja
/ 29. Wyścig Solidarności i Olimpijczyków, fot. Marcin Żegliński - Tygodnik Solidarność
Sportowcy, którzy startowali w pierwszym Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, dziś są panami o siwych włosach, często zajmującymi się bawieniem wnuków… Solidarność w przyszłym roku obchodzić będzie czterdzieste urodziny, rok później ten sam jubileusz obchodzić będzie nasz tygodnik – budowany przez te lata autorytet i zgromadzone doświadczenie stawiają nas w awangardzie życia społecznego w Polsce. Czy coś może bardziej obrazowo przedstawić fakt, że już kolejne pokolenia niosą sztandar Solidarności? To ważne, szczególnie, że nadchodzące lata mogą okazać się przełomowe dla Polski – jestem pewien, że zarówno Solidarność, jak i wydawane przez nią media odegrają w nich ważną rolę.
 
Rozpoczęły się wakacje, krótki okres w roku, podczas którego możemy nieco zwolnić, oddać się odpoczynkowi. Jeśli w pobliżu państwa miejsca zamieszkania ścigać się będą uczestnicy 30. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, to warto wybrać się na trasę i podziwiać pędzących kolarzy. Wszyscy kochamy okrągłe rocznice, tegoroczne zawody są więc wielkim świętem całej Solidarności, a powody do świętowania szczególnie ma Waldemar Krenc, przewodniczący Regionu Ziemi Łódzkiej Solidarności, wieloletni organizator wyścigu, dobry duch tego wydarzenia. 

Cieszę się, że Solidarność buduje na trwałych fundamentach, bo dużo przyjemniej pracuje się z myślą, że praca, którą wykonujemy, w przyszłości będzie kontynuowana przez kolejne pokolenia ludzi wyznających podobne wartości. Cieszę się również, że nasz wyścig stał się tradycją na sportowej mapie Polski, to właśnie kontynuowanie i budowanie tradycji jest najważniejszym zadaniem współczesnych Polaków. 

Sportowcom życzę samych sukcesów, a publiczności niezapomnianych wrażeń. 

Michał Ossowski#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura