Piękny gest! Z okazji 100 rocznicy Powstań Śląskich defilada 15 sierpnia odbędzie się w Katowicach

W tym roku – Roku Powstań Śląskich – główne obchody Święta Wojska Polskiego oraz defilada odbędą się w Katowicach – zapowiedział Prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Chorzowa. Podkreślił, że decyzja została podjęta ze względu na niezwykle doniosłe znaczenie powstań śląskich dla historii Polski.
 Piękny gest! Z okazji 100 rocznicy Powstań Śląskich defilada 15 sierpnia odbędzie się w Katowicach
/ prezydent.pl

– Podjęliśmy decyzję z ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem i premierem Mateuszem Morawieckim, że w tym roku wyjątkowo ze względu na to, że jest Rok Powstań Śląskich (…) Święto Wojska Polskiego będzie obchodzone tutaj, na Górnym Śląsku, w Katowicach i to tu będzie wielka defilada

– powiedział Andrzej Duda.

Prezydent dodał, że szef MON jest na etapie szczegółowego planowania trasy, którą przejdzie defilada. – Z całego serca chcę wszystkich zaprosić na te piękne sierpniowe wydarzenia – 15 sierpnia, tutaj na Górnym Śląsku – zaznaczył Andrzej Duda.

Wcześniej Prezydent wspólnie z marszałkiem województwa śląskiego Jakubem Chełstowskim posadzili Dąb Powstań Śląskich.

Prezydent spotkał się także z mieszkańcami Sosnowca. Akcentował, że odwiedza województwo śląskie, jako patron narodowych obchodów Roku Powstań Śląskich, aby podkreślić ważność tych wydarzeń. Andrzej Duda zaznaczył, że w Katowicach odbędzie się wielka defilada z okazji Święta Wojska Polskiego, a żołnierze, którzy przyjadą z całej Polski są bardzo dumni, że będą mogli w tym roku przedefilować właśnie tutaj, na tej ziemi zagłębiowsko-śląskiej.

Źródło: prezydent.pl
kos
 
 
 

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe