FT: Von Der Leyen potrzebuje poparcia EKR. Saryusz-Wolski: Kluczem warunki oraz gwarancje dla Polski
09.07.2019 16:39

Komentarzy: 0
Udostępnij:
Jacek Saryusz-Wolski odniósł się do startu Ursuli von der Leyen na stanowisko szefa Komisji Europejskiej, w kontekście głosów frakcji ECR, które potrzebne są do przegłosowania jej kandydatury.
- napisał europoseł w mediach społecznościowych.Von Der Leyen potrzebuje poparcia EKR [dominantą @pisorgpl ] dla uzyskania większości w Parlamencie Europejskim, pisze FT .
Kluczem warunki oraz gwarancje sprawiedliwego traktowania Polski po tym co ją spotkało ze strony Komisji Junckera/Timmermansa.
Spotkanie EKR z VDL 9.07 o 15.30
Von Der Leyen potrzebuje poparcia EKR
— Jacek Saryusz-Wolski (@JSaryuszWolski) 8 lipca 2019
[dominantą @pisorgpl ] dla uzyskania
większości w Parl Eur, pisze FT
Kluczem warunki oraz gwarancje sprawiedliwego traktowania Polski po tym co ją spotkało ze strony Komisji Junckera/Timmermansa
Spotkanie EKR z VDL 9.07 o 15.30 pic.twitter.com/GpB6PrLgRX
adg
źródło: TT

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 09.07.2019 16:39
Komentarze
„Zero dokumentów”. Bąkiewicz publikuje nagranie z granicy
19.04.2026 15:44

Komentarzy: 1
Robert Bąkiewicz, lider Ruchu Obrony Granic, opublikował w mediach społecznościowych nagranie z przejścia granicznego w Lubieszynie na granicy polsko-niemieckiej. Jak twierdzi, pokazuje ono sytuację związaną z przekazywaniem migrantów przez niemieckie służby. W związku z tym zwrócił się do szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, domagając się wyjaśnień dotyczących podstaw prawnych całej sytuacji. – Panie Marcinie Kierwiński, mam do pana bardzo proste i konkretne pytanie: na jakiej dokładnie podstawie prawnej, proceduralnej doszło do tego przekazania? Natychmiast domagamy się wyjaśnień – oświadczył.
Czytaj więcej
Reprezentant Polski trafił do szpitala
19.04.2026 15:06
Prof. Ryba: Polska powinna powrócić do niezależnych źródeł energii – węgla i gazu
19.04.2026 10:42

Komentarzy: 0
„Nie ma już żadnego, ale to żadnego argumentu, który by mówił o tym, że nasze wchodzenie w ETS-y, nie tylko nas jako Polski, ale nas jako Europy jakikolwiek by wpływ miały na klimat” - mówi portalowi Tysol.pl prof. Mieczysław Ryba, politolog, wykładowca KUL.
Czytaj więcej
Mateusz Morawiecki spotka się z Jarosławem Kaczyńskim
18.04.2026 10:06
Prezydent: Nie postawiłbym środków finansowych na to, że PiS się rozpadnie
17.04.2026 20:15

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki nie postawiłby środków finansowych na to, że PiS się rozpadnie. Ocenił, że b. premier Mateusz Morawiecki i współpracujący z nim politycy, to bardzo zdolne osoby. Tak samo określił posła PiS Przemysława Czarnka i stwierdził, że nie będzie miał problemu, jeśli zostanie on premierem.
Czytaj więcej

