REKLAMA

Płonie elektrownia pod Moskwą. Trwa akcja gaśnicza. Mieszkańcy gotowi do ewakuacji

Zaczęło się od zbiorników z paliwem, potem pożar zaczął roznosić się dalej – informują rosyjskie media. "Przerażający pożar w elektrowni w Mytiszczach. Ogień sięga nieba – donosi telewizja ROssija 24 i serwis Gazeta.ru.
MOCKBA24 Płonie elektrownia pod Moskwą. Trwa akcja gaśnicza. Mieszkańcy gotowi do ewakuacji
MOCKBA24 / YT
Słup ognia – to już informacja od strażaków biorących udział w gaszeniu elektrowni – sięga ponad 50 metrów. To niemal dwa razy tyle, ile wynosi wysokość przeciętnego wieżowca mieszkalnego. W akcji gaśniczej i dochodzeniowej biorą udział strażacy i służby do spraw nadzwyczajnych. Niemal wszystkie, jak informuje agencja TASS.

Elektrownia w Mytiszczach to siłownia o mocy 1060 megawatów. Jej podstawowym źródłem energii jest gaz ziemny. Zbudowana jako elektrownia bezpieczna (bo nie atomowa) stoi bardzo blisko moskiewskich osiedli mieszkaniowych. Rosyjskie władze zapewniają, że mieszkańcom tych osiedli nie zagraża rozprzestrzenianie się pożaru. Choć gotowe do startu są stacjonujące pod Moskwą samoloty gaśnicze a służby przygotowane są do ewentualnej ewakuacji mieszkańców przymytiszyckich osiedli.

Nie ma informacji o ofiarach pożaru.

Źródło: TASS, Gazeta.RU, Rossija24 TV
P
 

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura