REKLAMA

Raport brytyjskiego MSZ: Chrześcijanie prześladowani najbardziej

Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. Bez względu na to, na którą część świata spojrzymy. Brytyjska dyplomacja zleciła służbom przygotowanie raportu w tej sprawie na potrzeby prowadzenia polityki. Raport opublikowano. Miesięcznie ginie na świecie 345 chrześcijan.
Wikimedia Common Raport brytyjskiego MSZ: Chrześcijanie prześladowani najbardziej
Wikimedia Common / Wikimedia Creative Commons
Przy czym wymieniane w raporcie i policzone przypadki dotyczą tylko i wyłącznie śmierci z powodu wyznawanej wiary. Reszta jest prześladowana w pracy, w środowiskach zamieszkania, w szkołach. Powód? Główny to… poprawność polityczna!

Jeremy Hunt, szef brytyjskiej dyplomacji przyznaje to, czego Zachodnia Europa nie chciała od dwóch dekad zauważyć:
 

Jest problem prześladowań związanych z chrześcijaństwem. Problem wykraczający poza zwykłą promocję wolności religijnej. To są fakty


– mówi.

Prześladowania, jak zauważają autorzy raportu, przybierają również formy dyskryminacyjne w pracy, szkole, w miejscach publicznych. Najgorzej chrześcijanie są traktowani w Chinach, Pakistanie, Indonezji, na Sri Lance, w Iraku oraz w Nigerii.

Brytyjski MSZ zaleca wręcz wprowadzenie do słownika oraz brytyjskiego prawa karnego terminu chrystianofobia i zrównania go z pojęciami antysemityzmu i islamofobii. Przejawy chrystianofobii miałyby być penalizowane podobnie jak inne antysemityzm i islamofobia – nie jest tajemnicą, że w wielu miejscach na Wyspach Brytyjskich chrystianofobia jest już dużym problemem.

źródło: VaticanMedia
P

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura