[video] Zobacz jak nasi w tym roku zlali Krzyżaków i ich europejskich gości pod Grunwaldem
14.07.2019 03:00
![[video] Zobacz jak nasi w tym roku zlali Krzyżaków i ich europejskich gości pod Grunwaldem](https://tysol.pl/storage/files/2026/3/1/3914f132-762e-4955-b74f-1d0f6e191514/34628.jpg?p=article_hero_mobile)
Komentarzy: 0
Udostępnij:
Jak co roku pod Grunwaldem odbyła się inscenizacja bitwy, która wpłynęła na losy Europy i pozostawiła niezatarty ślad w niemieckiej pamięci. I jak co roku, bez niespodzianek, wojska polskie, litewskie i ruskie spuściły łomot wojskom Zakonu Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego czyli potocznie mówiąc Krzyżakom oraz ich europejskim gościom, którzy będąc pod wpływem ich propagandy przyjeżdżali nawracać środkowo- i wschodnioeuropejskich "pogan"
cyk

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 14.07.2019 03:00
Ukraińskie MON: Na nagraniach z frontu widać, jak ranni Rosjanie są dobijani przez kolegów
29.03.2026 15:51

Komentarzy: 0
Ukraiński minister obrony Mychajło Fedorow poinformował w niedzielę, że codziennie otrzymuje nagrania wideo z linii frontu, na których widać, jak ranni rosyjscy żołnierze popełniają samobójstwo lub są dobijani przez swoich towarzyszy.
Czytaj więcej
Eksperci: Netanjahu wykazał się umiejętnością manipulowania Trumpem. „Wyjścia z wojny nie widać”
29.03.2026 15:34

Komentarzy: 0
Dyrektorka włoskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (IAI) Nathalie Tocci uważa, że premier Izraela Benjamin Netanjahu wykazał się umiejętnością manipulowania prezydentem USA Donaldem Trumpem. Szef francuskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (IFRI) Thomas Gomart ocenił, że „nie widzi wyjścia z wojny” USA i Izraela z Iranem trwającej od 28 lutego.
Czytaj więcej
Skandal w Jerozolimie. Jest reakcja prezydenta Karola Nawrockiego
29.03.2026 15:05

Komentarzy: 0
Prezydent Karol Nawrocki wyraził zdecydowany sprzeciw wobec braku zgody na odprawienie mszy świętej w Bazylice Grobu Pańskiego w Jerozolimie. "Działania izraelskiej policji są wyrazem braku szacunku wobec tradycji i kultury chrześcijańskiej" – podkreślił Karol Nawrocki.
Czytaj więcej
Groźne wirusy wykradzione z laboratorium w Brazylii
29.03.2026 15:02

Komentarzy: 0
Zatrzymano argentyńską badaczkę, która wykradła groźne wirusy z laboratorium Uniwersytetu w Campinas (Unicamp) w brazylijskim stanie Sao Paulo – podały w nocy z soboty na niedzielę argentyńskie media, powołując się na komunikat policji. Wykradzione próbki odzyskano.
Czytaj więcej
Ratowały Żydów, Niemcy skazali je na śmierć. Wstrząsające losy Polek z Auschwitz
29.03.2026 14:44
