Zamachowiec z Berlina po dokonaniu ataku swobodnie przemieszczał sie po Europie!

Jak informuje włoski dziennik „La Repubblica”, włoscy śledczy znaleźli dowód na to, że po dokonaniu ataku terrorystycznego w Berlinie zamachowiec mógł przebywać w Holandii. To kolejny kraj europejski, przez który uciekał przed organami ścigania Anis Amri.
 Zamachowiec z Berlina po dokonaniu ataku swobodnie przemieszczał sie po Europie!
/ screen

Kilka dni temu pojawiły się informacje, które dla służb Francji oraz Niemiec okazały się prawdziwym policzkiem. Wyszło bowiem na jaw, że odpowiedzialny za zamach na jarmarku bożonarodzeniowym w Berlinie Tunezyjczyk Anis Amri bez problemu po dokonaniu ataku wydostał się z Niemiec. Zamachowiec trafił do Francji, gdzie przecież cały czas obowiązuje stan wyjątkowy, a stamtąd – pociągiem przedostał się do Włoch.

Okazuje się jednak, że na trasie ucieczki Amriego pojawił się jeszcze jeden kraj – Holandia. Tak przynajmniej twierdzi dziennik „La Repubblica”, który podaje, ze w plecaku zabitego pod Mediolanem zamachowca znaleziono pochodzącą z Holandii kartę SIM. Karta miał pochodzić z zapasów rozdawanych między 20 a 22 grudnia w centrach handlowych w trzech holenderskich miastach – Zwolle, Bredzie i Nijmegen.

Według niektórych źródeł, fakt ten nie musi być jednoznaczny z tym, że Anis Amri po dokonaniu zamachu przebywał na terytorium Holandii.

19 grudnia Anis Amri porwał ciężarówkę na polskich numerach rejestracyjnych i wjechał nią w tłum przebywający na berlińskim jarmarku bożonarodzeniowym. Śmierć w wyniku tego ataku poniosło 12 osób. Zamachowiec uciekł i dopiero 23 grudnia został zatrzymany do rutynowej kontroli w okolicach Mediolanu we Włoszech. Tam rozpoczął strzelaninę, podczas której został zastrzelony przez jednego z włoskich policjantów.


Źródło: telewizjarepublika.pl

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe