REKLAMA

Aneta Ciężarek:Apel o wsparcie dr. Katarzyny Jachimowicz, walczącej o wolność sumienia lekarzy w Norwegii

Po raz pierwszy w historii Norwegii w mieście Notodden (miasto i gmina leżąca w regionie Telemark), w dniach 16, 17 i 18 2017 roku, będzie miał miejsce proces w obronie sumienia lekarzy.
 Aneta Ciężarek:Apel o wsparcie dr. Katarzyny Jachimowicz, walczącej o wolność sumienia lekarzy w Norwegii
/ screen YouTube

Norweska lekarka Katarzyna Jachimowicz została zwolniona z pracy z powodu odmowy wykonywania czynności godzących w poczęte życie.Powodem był sprzeciw wobec zabiegów, które mogą działać w sposób aborcyjny.Problemy Katarzyny Jachimowicz są spowodowane zmianami w norweskim prawie. Lekarka pracowała w Norwegii jako lekarz rodzinny. W Norweskim systemie do obowiązkow lekarza rodzinnego należy duża część opieki ginekologicznej, w tym zakładania spiralek wenątrzmacicznych. Spiralki dzialają w ten sposób ze przerywaja rozowój już poczętego życia, czyli mają działanie wczesnoporonne.

- Gdyby chodziło tylko o przywrócenie mnie do pracy, pewnie zakończyłabym już tę walkę. Ale lekarze rodzinni w Norwegii stracili prawo do wolności sumienia. Co będzie, gdy po zakładaniu spirali i kierowaniu na aborcję w grę wejdą inne zabiegi np. eutanazja ? Pozywam paňstwo norweskie za bezasadene zwolnienie z pracy oraz łamanie praw człowieka. Dr.Katarzyna Jachimowicz

Prawo do życia jest fundamentalnym prawem każdego człowieka: zdrowego i chorego, sprawnego i niepełnosprawnego, narodzonego i nienarodzonego. To ponadwyznaniowe prawo zapisane jest m.in. w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka ONZ (1948 r.) art. III: „Każdy człowiek ma prawo do życia, wolności i bezpieczeństwa swej osoby”.

W związku ze zbliżającym się procesem dr. Katarzyny Jachimowicz, zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli i obroňców życia w Polsce, dajmy nasze mocne wsparcie pani dr.Katarzynie Jachimowicz, modlitwą i dobrym słowem.Proszę o rozpowszechnianie tego apelu wśród znajomych i w mediach społecznościowych oraz o podjęcie modlitwy.

Aneta Ciężarek, działaczka ruchów Pro-Life

Wywiad z dr Katarzyną Jachimowicz

http://gosc.pl/doc/3370003.Polska-lwica-na-Polnocy

http://blogpublika.com/2016/08/31/w-imie-wolnosci-sumienia-wywiad-z-katarzyna-jachimowicz-norweskim-lekarzem-rodzinnym/

Dyskryminacja sumienia - lek.med.Katarzyna Jachimowicz - zwolniona z pracy w Norwegii

https://www.youtube.com/watch?v=fkiTNSwhpd8

A tu strona na fb
https://www.facebook.com/Wsparcie-dla-dr-Katarzyny-Jachimowicz-240130786410327/

 


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura