Michał Bilewicz twórca pojęcia "antysemityzm wtórny": "Pod słowem "Polacy" kryje się niszcząca ideologia"

Michał Bilewicz, wykładowca akademicki, a także twórca pojęcia „antysemityzm wtórny” zaszokował swoim wpisem wielu użytkowników Twittera.
screen You Tube
„Antysemityzm wtórny” według Bilewicza polega na m.in. wypieraniu odpowiedzialności za zbrodnie, niechęci dotowania Muzeum POLIN czy czczenia Żołnierzy Wyklętych.
 

Nie mam nic do Polaków. Ale chodzi od ideologię kryjącą się pod słowem "Polacy". Od dawna pod tym słowem nie kryje się naród, tylko niszcząca ideologia. Ideologii tej trzeba się zdecydowanie przeciwstawić. [Próbuję zrozumieć sposób myślenia obecny dziś na prawicowym twitterze]

 
- napisał na Twitterze Michał Bilewicz.
 

Nie oskarżam Polaków, tylko panoszącą się ideologię o nazwie Polacy. Przeciw Polakom nic nie mam, jak żyją spokojnie i nie domagają się szczególnych praw i szczególnego traktowania. I jak nie epatują swoją tożsamością na różnych Marszach Niepodległości i innych polo-paradach

 
- dodał. 
 

Sprawdził Pan, czy Pańska próba zrozumienia sposobu myślenia "obecnego dziś na prawicowym twitterze" nie uległa np. tym typom stereotypów, które sam Pan bada?
#szewcbezbutów 

 
- odpowiedział Bilewiczowi doradca prezydenta RP Andrzej Zybertowicz.
 
 
Źródło: Twitter
kpa
 

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy zagłosujesz w ew. przyspieszonych wyborach?
Tygodnik

Opinie

Popkultura
Nasi partnerzy: