REKLAMA

Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Łukasza Urbana. "Prezydent uznał, że powinien tam być"

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w dzisiejszym pogrzebie polskiego kierowcy Łukasza Urbana, który został zamordowany podczas zamachu w Berlinie – powiedział na antenie „Gościa Wiadomości” TVP Marek Magierowski dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.
zrzut ekranu Andrzej Duda weźmie udział w pogrzebie Łukasza Urbana. "Prezydent uznał, że powinien tam być"
zrzut ekranu / twitter.com

– Prezydent udaje się na mszę świętą za duszę Łukasza Urbana. Będzie uczestniczył w tych uroczystościach nie jako prezydent, tylko jako ktoś kto chciałby przekazać kondolencje i wyrazy współczucia rodzinie pierwszej ofiary tego potwornego ataku terrorystycznego. Będzie to wyraz szacunku dla Łukasza Urbana, który w oczach wielu Polaków jest osobą dzielną. Prezydent uznał, że powinien tam być

– powiedział na antenie TVP Info Marek Magierowski.

Do zamachu doszło 19 grudnia w Berlinie. Polska ciężarówka wjechała w tłum na bożonarodzeniowym jarmarku w Berlinie. Zginęło 12 osób, a około 50 zostało rannych. Pierwszą ofiarą jest polski kierowca ciężarówki Łukasz Urban, który został zastrzelony przez napastnika.

Według ujawnionych przez media informacji ze śledztwa, Polak został zastrzelony przez zamachowca, ale obrażenia na jego ciele wskazują, iż wcześniej próbował walczyć, przez co zmniejszył liczbę potencjalnych ofiar zamachu. Podejrzany zamachowiec, Tunezyjczyk Anis Amri, został zastrzelony na przedmieściach Mediolanu 23 grudnia. Wyszło na jaw, że niemieckie służby wiedziały dużo wcześniej, że jest on islamskim radykałem gotowym do dokonania zamachu -  znajdował się na liście osób, które powinny zostać wydalone z Niemiec. Opieszałość służb doprowadziła niestety do tragedii.

Premier Beata Szydło przyznała rodzinie zamordowanego Polaka specjalną rentę. Ponadto w internecie trwa kilka zbiórek środków na rzecz rodziny Łukasza Urbana.

Źródło: telewizjarepublika.pl, wprost.pl


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura