[video] Biedroń, Rabiej i malowanie figury Maryi w klipie przeciwko polskiej homofobii

Polscy "celebryci LGBT", czyli Robert Biedroń i Paweł Rabiej z partnerami, a także m.in geje Jakub i Dawid wzięli udział w klipie promującym społeczność homoseksualistów. W klipie dokonano profanacji figury Matki Boskiej z Lourdes, którą pomalowano w tęczowe barwy.
 [video] Biedroń, Rabiej i malowanie figury Maryi w klipie przeciwko polskiej homofobii
/ screen YT
Wg. opisu autorów klipu, video przedstawia "zjednoczone polskie LGBT w teledysku do piosenki „You Need To Calm Down” Taylor Swift". 
 

Polska, w której żyje około 2 miliony osób LGBTQ, jest jednym z najbardziej homofobicznych krajów w Europie. Zainspirowane przez konserwatywny rząd, w 2019 r. władze lokalne przyjęły utworzenie stref „wolnych od LGBT”. Ogólnopolska gazeta dotowana przez rząd rozpoczęła rozpowszechnianie specjalnych naklejek, aby oznaczyć miejsca, w których osoby LGBT nie są dozwolone.

Po raz pierwszy od czasów II wojny światowej w Europie stworzono strefy, aby zablokować grupę mniejszościową


- głosi opis filmu w języku angielskim. Na nagraniu możemy zobaczyć mężczyznę, który maluje figurę Matki Bożej w kolorowe barwy na tle flagi LGBT. Widzimy także mężczyznę przebranego za księdza trzymającego kubek z napisem: "Kościół przeciw homofobii". raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe