Politycy opozycji publicznie deprecjonują wizytę prezydenta Trumpa w Polsce
31.07.2019 19:44

Komentarzy: 0
Udostępnij:
– Gdzie indziej może przylecieć Donald Trump? Tylko tutaj jest tak entuzjastycznie witany przez polityków. Trzeba zauważyć, że to jest prezydent, który mniej przywiązuje wagi do praworządności, a więcej do biznesu, handlu bronią - mówi portalowi tvp.info.pl poseł Nowoczesnej o trzydniowej wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Nie on jedyny.
- wtóruje mu partyjny kolega Mirosław Suchoń.Jeżeli trzeba będzie Polskę wykorzystać, to Donald Trump będzie tu siedział nawet pięć dni, a Prawo i Sprawiedliwość oczywiście pozwoli się wykorzystać
- mówi z kolei poseł PiS Wojciech Skurkiewicz.Po wizycie, do której doszło dwa lata temu widać, że Donald Trump bardzo dobrze czuje się w Polsce. Jest tutaj entuzjastycznie witany i przyjmowany. Cieszymy się, że po raz drugi w tej kadencji będzie gościem prezydenta Andrzeja Dudy. Polska jest sprawdzonym, dobrym partnerem i sojusznikiem Stanów Zjednoczonych
Źródło: TVP Info

Treść redakcyjna
Komentarzy: 0
Data publikacji: 31.07.2019 19:44
Łukasz Jasina: Żarcik o Pearl Harbor
22.03.2026 12:15
Trump postawił ultimatum. "W ciągu 48 godzin"
22.03.2026 08:12
Konferencja CPAC: Trump z „całkowitym poparciem” dla Orbana
21.03.2026 19:09

Komentarzy: 0
Prezydent USA Donald Trump udzielił premierowi Węgier Viktorowi Orbanowi swojego „całkowitego” poparcia w kwietniowych wyborach w nagraniu wideo wyświetlonym w sobotę na konferencji CPAC w Budapeszcie. W swoim przemówieniu premier Orban obiecał zwycięstwo i „zburzenie postępowych bram Brukseli”.
Czytaj więcej
Operacja lądowa w Iranie? Pentagon prowadzi przygotowania
21.03.2026 08:44

Komentarzy: 0
Pentagon prowadzi szczegółowe przygotowania do ewentualnej operacji sił lądowych USA w Iranie – podała w piątek stacja CBS News, powołując się na anonimowe źródła. Omawiano m.in., dokąd skierować zatrzymanych irańskich żołnierzy.
Czytaj więcej
Trump podczas spotkania z japońską premier rzucił żart o Pearl Harbour
19.03.2026 22:32

Komentarzy: 0
Podczas spotkania z japońską premier prezydent USA tłumaczył, dlaczego nie poinformował sojuszników o planowanej operacji przeciw Iranowi. W trakcie odpowiedzi padło zaskakujące porównanie do historycznego ataku na Pearl Harbor.
Czytaj więcej

