loading
Proszę czekać...
3 Liga: Pierwsza bramka sezonu padła w Rybniku
Opublikowano dnia 04.08.2019 09:00
W piątek rozpoczęła rozgrywki sezonu 2019/2020 trzecia liga piłkarska. Do rywalizacji w czterech grupach przystąpiły 72 drużyny, podzielone na cztery grupy. Niewykluczone, że ostatecznie będzie to 71 ekip, gdyż chorzowski Ruch stoi na skraju bankructwa. Sytuacja powinna się wyjaśnić w przeciągu najbliższych dni. Na ten czas, chorzowianie uzyskali przełożenie terminu pierwszego spotkania z rezerwami Zagłębia Lubin, unikając tym samym walkoweru. Co prawda trzecia liga to już tylko szczebel regionalny, poza piłką na poziomie rozgrywek centralnych, prowadzonych przez PZPN, ale by wywalczyć promocję do 2 ligi, trzeba przejść mordercze rozgrywki, w których awans uzyskają tylko mistrzowie poszczególnych grup. Cztery drużyny spośród siedemdziesięciu dwóch. Grupa czwarta rozpoczyna rozgrywki za tydzień.
Pierwsza bramka sezonu padła w piątek w Rybniku; już w 3’ minucie spotkania miejscowych ze Ślęzą Wrocław Marek Krotofil wrzucił piłkę z autu w pole karne gości na głowę Pacholskiego, który przedłużył podanie tak, że najszybciej przy piłce znalazł się Kamil Spratek, nie dając szans na reakcję Zabielskiemu. Gra toczyła się w środku pola, ale z biegiem czasu widoczną przewagę uzyskali piłkarze z Wrocławia. W 16 minucie Spratek niecelnie główkował po rzucie rożnym Wodeckiego. Ten sam zawodnik miał jeszcze dwie dobre sytuacje na zdobycie gola w 42’ i 45’. Za drugim razem piłkę nad poprzeczką przeniósł bramkarz gości.

Kamil Spratek strzela pierwszego gola w sezonie 2019/2020.

Wyrównująca bramka padła w 22’ po tym jak nieodpowiedzialne zachowanie Wodeckiego wykorzystał szybki Matusik, wpadając z piłką w pole karne; interweniował Pacholski. Zdaniem sędziego Babiarza Pacholski dopuścił się faulu na napastniku i wskazał na jedenasty metr. Pisarczuk się nie pomylił.
Pisarczuk z Matusikiem raz po raz siali postrach wśród rybnickich defensorów. Szybcy, bardzo dobrze się rozumiejący, a co najważniejsze, mający wsparcie pomocników, którzy co jakiś czas obsługiwali ich prostopadłymi podaniami.
Od początku drugiej połowy, a w zasadzie z każdą mijającą minutą, stawało się jasne, że rybniczanie nie są w stanie ukąsić wrocławian. Osamotniony w przodzie Piejak nie stanowił dla nich żadnego zagrożenia. Rybnicki napastnik wyraźnie opadł z sił i nie radził sobie z szybszymi piłkarzami rywala. Niewielkiego ożywienia w grze miejscowych dokonał wprowadzony na boisko w 52’ Dzierbicki, nie na tyle jednak, by zmienić radykalnie przebieg wydarzeń na boisku. Goście uzyskali wyraźną przewagę, spychając podopiecznych trenera Trzeciaka do gry defensywnej.
W 53’ ślęzanie mogli objąć prowadzenie, ale przytomnie zachował się Łubik w starciu z Matusikiem.  Feralne dla rybniczan okazały się dwie minuty, w odstępie których Janik obejrzał dwie żółte kartki i w 67’ był zmuszony opuścić plac gry. Minutę później Matusik przymierzył z rzutu wolnego, ale piłka obiła tylko poprzeczkę bramki bronionej przez Łubika. Po tym zdarzeniu boisko opuścił bezproduktywny Piejak, którego zastąpił obrońca Kunat. Stało się jasne, ze rybniczanie walczą już tylko o utrzymanie wyniku remisowego.
W 87 minucie mogło być 2: 1 dla gości, ale piłka po strzale Niewiadomskiego piłka minęła bramkę. Najlepszą jednak sytuację do objęcia prowadzenia goście mieli w doliczonym czasie gry, gdy mierzony strzał Matusika z 15 metrów fantastycznie obronił Łubik. Tuż po tej akcji na strzał spoza pola karnego zdecydował się Dzierbicki.  Zabielski interweniował na raty, ale w pobliżu nie było nikogo, by wbić piłkę do bramki.
W drużynie rybnickiej na  wyróżnienie zasłużyli  Łubik i Spratek. W drużynie Ślęzy najbardziej rzucali się w oczy Matusik, Pisarczuk i Kotyla.
ROW  Rybnik - Ślęza Wrocław 1:1 (1:1)
1:0- Spratek  3’ (Pacholski)
1:1 - Pisarczuk  22’ (rzut karny)
ROW  Rybnik:  Łubik -  Janik, Pacholski, Krotofil, Szkatuła - Spratek (74'Polok), Jary, Plizga, Wodecki (84' Kuczera), Niedźwiedzki (52' Dzierbicki) – Piejak (68’ Kunat)
Ślęza – Zabielski - Stempin, Kotyla (64’Tragarz), Dyr  - Wdowiak, Niewiadomski, Muszyński, Tomaszewski (74’Semir Ahmed), Niemienionek – Pisarczuk (82’ Gil), Matusik
Żółte kartki: Szkatuła, Janik, Wodecki, Kunat - Tomaszewski
Czerwona kartka: Janik za drugą żółtą (67)

Lachowski – Jarczak - Przybylski

Ruch Zdzieszowice - MKS Kluczbork – mecz przełożony ze względu na kompletowanie składu przez gości, którzy zastąpili w rozgrywkach Rozwój Katowice

Kamil Grover: Jeszcze o Noblu dla Tokarczuk
Nie będę Kolumbem, jeśli powiem, że twórczość Tokarczuk ocieka polonofobią. Potwierdza to wielu publicystów, a także szerokie grono internautów.Nie wiem czym ta polonofobia jest nakręcana. Czy stanowi efekt czystego koniunkturalizmu, awersji do polskości jako takiej, względnie ignorancji w zakresie znajomości historii.Po prostu odnotowuję ten rys (motyw) pisarstwa Tokarczuk - jako fakt
avatar
Jerzy
Bukowski

Krzyż w roli moczu
Wśród polityków Lewicy od dawna trwa ostra rywalizacja, kto bardziej znieważy święte dla Polaków wartości i symbole patriotyczne oraz religijne.