Były szef więziennictwa o śmierci Brunona Kwietnia: Tajemnicza. Bardzo niedobrze wygląda

Wczoraj martwego znaleziono Brunona Kwietnia, skazanego w 2017 roku za próbę wysadzenia Sejmu. Kwiecień odbywał karę 9 lat pozbawienia wolności. Według informacji z więzienia, mężczyzna nie chorował.
 Były szef więziennictwa o śmierci Brunona Kwietnia: Tajemnicza. Bardzo niedobrze wygląda
/ YT, print screen/Uwaga!TVN

To jest bardzo poważna sprawa. Powstaną wokół niej teorie spiskowe, ale mogą się one okazać niespiskowe. Brunon Kwiecień twierdził, że był sterowany przez służby. Interesowały się nim, bo był chemikiem i miał do czynienia z materiałami wybuchowymi. Co to dokładnie miało znaczyć? Nie wiemy, ale w tym kontekście jego tajemnicza śmierć bardzo niedobrze wygląda 

- powiedział WP Paweł Moczydłowski.

Przypomnijmy, że chemika Brunona Kwietnia aresztowano w 2012 roku. Według ustaleń śledczych, ów pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie miał zamiar zdetonować ogromną ilość materiałów wybuchowych. W 2017 roku został skazany za "przygotowywanie ataku terrorystycznego na konstytucyjne organy RP, nakłanianie dwóch studentów do przeprowadzenia zamachu oraz nielegalne posiadanie i handel bronią". 

Kwiecień składał z kolei zawiadomienia o rzekomym nakłanianiu go przez ABW do wykonywania prób wybuchów i przygotowanie ataków na Hannę-Gronkiewicz-Waltz oraz Ambasadę Izraela. Zawiadomieniom tym prokuratura i sąd nie dały wiary.


adg

źródło: WP

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe