REKLAMA

Rynek pracy 2016 w ocenie PiP na antenie PR24

Sytuacja na rynku pracy jest coraz lepsza – mówił w audycji Gospodarczy Temat Dnia Wojciech Gonciarz z Państwowej Inspekcji Pracy. Ekspert na antenie Polskiego Radia 24 podsumował kończący się rok z perspektywy rynku pracy.
 Rynek pracy 2016 w ocenie PiP na antenie PR24
/ www.pexels.com

Gdy bezrobocie jest na coraz niższym poziomie, siłą rzeczy pracodawcy są zmuszeni do coraz lepszego traktowania pracowników. Przedsiębiorcy nie przekonają już do pracy byle jakimi warunkami. Mamy do czynienia w coraz większym stopniu z rynkiem pracownika – wskazywał Wojciech Gonciarz.

 

Nadal jednak na rynku pracy dochodzi do pewnych nieprawidłowości. Jak zauważył w Polskim Radiu 24 przedstawiciel PIP-u, dotyczą one w większym stopniu małych przedsiębiorstw.

 

Duże firmy dysponują większymi środkami. Z tego względu, co do zasady, nie ma tam problemu z przestrzeganiem zasad BHP, czy płynnością w wypłacaniu wynagrodzeń – mówił ekspert. – Mniejsze firmy natomiast, walcząc o pozycję, często tną koszty. To często odbywa się niestety kosztem pracowników – podkreślał Wojciech Gonciarz.

 

Do tego typu sytuacji dochodzi – jak wyliczał gość Polskiego Radia 24 – m.in. w budownictwie, transporcie, czy branży hotelarskiej.

Gospodarzem Gospodarczego Tematu Dnia była Anna Grabowska.

 

Cała rozmowa dostępna jest tutaj: http://www.polskieradio.pl/130/2791/Artykul/1709997,Rynek-pracy-2016-W-coraz-wiekszym-stopniu-to-rynek-pracownika

 

AG


Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Polska powinna budować mur na granicy?
Tygodnik

Opinie

Popkultura