W wieku 71 lat zmarł o. Jacek Pleskaczyński SJ. Kapelan "Solidarności"

Do jezuitów wstąpił w 1977 roku, sześć lat później przyjął święcenia kapłańskie. Przez wsparcie, jakie okazywał opozycjonistom, był w PRL-u inwigilowany przez służby. Posługiwał m.in. w Toruniu, Łodzi, Warszawie, Poznaniu, Szczecinie. Opiekował się studentami, weteranami i środowiskami twórczymi. Organizował spotkania studentów z opozycjonistami, posługiwał także strajkującym studentom Politechniki Łódzkiej. Jako kapelan pracował m.in. w szpitalu i więzieniu.
 W wieku 71 lat zmarł o. Jacek Pleskaczyński SJ. Kapelan "Solidarności"
/ YT, print screen

Dzisiaj, 17 sierpnia br., zmarł w Kolegium przy ul. Rakowieckiej w Warszawie ojciec Jacek Pleskaczyński SJ. Odszedł do Pana w 71. roku życia, 42. powołania zakonnego i w 37. kapłaństwa.

Polecajmy śp. ojca Jacka Miłosiernemu Bogu i pamiętajmy również w modlitwie o jego Bliskich.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie (ul. Rakowiecka 61), w środę – 21 sierpnia o godz. 11:00. Kondukt pogrzebowy do grobowca oo. Jezuitów wyruszy spod IV bramy Cmentarza na Powązkach o godz. 12:30

- poinformował Zakon oo. Jezuitów.

Otrzymał następujące odznaczenia: Krzyż Wolności i Solidarności (2019), Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski (2019), Medal Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego „Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis” (2016).
 


adg

źródło: jezuici.pl, TT

#REKLAMA_POZIOMA#

Oceń artykuł
Wczytuję ocenę...
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:

 

POLECANE
Powinniśmy przyjąć imigrantów Łukaszenki?
Udostępnij:
Koronawirus
Vademecum Pracownika
Emerytury
Stażowe