Prezes NIK złożył rezygnację. Wystartuje w wyborach parlamentarnych

Krzysztof Kwiatkowski złożył na ręce marszałka Sejmu rezygnację z funkcji prezesa Najwyższej Izby Kontroli, którą pełnił od lipca 2013 roku. Powodem jest start w nadchodzących wyborach parlamentarnych i chęć zachowania apolityczności tej instytucji.
 Prezes NIK złożył rezygnację. Wystartuje w wyborach parlamentarnych
Krzysztof Kwiatkowski, screen YT

Moja sześcioletnia kadencja na tej funkcji dobiega końca. NIK przez cały ten czas był instytucją, która prezentowała bezstronne, apolityczne, ale przede wszystkim rzetelne i wiarygodne raporty z kontroli, niezależnie od tego, kto w danym czasie tworzył rząd.

Chcąc zachować wartość apolityczności tej instytucji, a po podjęciu przeze mnie decyzji o starcie w wyborach parlamentarnych, składam rezygnację z pełnionej funkcji. Dzisiaj wysłałem rezygnację do Marszałka Sejmu (...)

Moja decyzja wiąże się z chęcią pracy na rzecz Łodzi i jej mieszkańców, których już wcześniej reprezentowałem w parlamencie. Wkrótce w trakcie licznych spotkań zaprezentuję Państwu program, tóry powstał w oparciu o wiedzę i informacje, jakie zgromadziłem pracując w Najwyższej Izbie Kontroli


- czytamy w liście opublikowanym na stronie Najwyższej Izby Kontroli.źródło: nik.gov.pl

raw

#REKLAMA_POZIOMA#

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Czy Amy Coney Barrett powstrzyma neomarksistów?
Tygodnik

Opinie

Popkultura