Kłopoty Brejzy? Od rana przeszukania CBA w 30 miejscach

Dziś od rana funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Bydgoszczy dokonują dzisiaj na terenie województwa kujawsko-pomorskiego szeregu przeszukań. Są one związane z tzw. aferą fakturową. Przypominamy, że urzędnicy podlegający prezydentowi Ryszardowi Brejzie, ojcu posła Krzysztofa Brejzy, mieli wystawiać puste faktury.
 Kłopoty Brejzy? Od rana przeszukania CBA w 30 miejscach
cba.gov.pl

– Czynności prowadzone są w blisko 30 lokalizacjach, między innymi w Urzędzie Miasta Inowrocławia, instytucjach i w miejscach zamieszkania osób prywatnych

– informuje CBA.

Śledztwo zostało wszczęte w październiku 2017 r., po tym jak kontrole w UM Inowrocławia wykryły nieprawidłowości w wydziale kultury, promocji i komunikacji społecznej ratusza.

– Przeszukania realizowane są w oparciu o postanowienia wydane przez Prokuraturę Okręgową w Gdańsku. Agenci zabezpieczają między innymi dokumentację i sprzęt elektroniczny w związku z prowadzonym śledztwem w sprawie przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych – pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia


– możemy przeczytać w komunikacie CBA.

W wyniku śledztwa 16 osób, w tym naczelnik wydziału Agnieszce Ch, która pełniła również funkcję rzecznika prasowego prezydenta, postawiono zarzuty karne. Kobieta miała wyłudzić 253 tys. złotych.

Służby postawiły razem 187 zarzutów oszustwa i posługiwania się fałszywymi lub poświadczającymi nieprawdę fakturami, przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków w celu osiągnięcia korzyści majątkowych.
Źródło: TVP Info
 

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...

 

POLECANE
Wydarzenia

Związek

Ankieta
Nowy szef CDU to dla Polski...
Tygodnik

Opinie

Popkultura